Poradniki do pobrania

Gdzie amputować ?

Więcej
2017/05/24 17:20 #2 przez JP
JP odpowiedział w temacie: Gdzie amputować ?
Cycuss, mój dobry znajomy kilka lat temu przechodził przez reamputację. Pierwotna amputacja była wynikiem wypadku. Pieniądze na protezy nie były żadnym problemem (firma ubezpieczeniowa wyrokiem sądu musi m.in dożywotnio finansować protezy), a jednak protetyk namówił go na reamputację. Przed operacją znajomy wraz z protetykiem poszli na konsultację (prywatnie) do operatora. Protetyk wyjaśnił na co chirurg powinien zwrócić uwagę i jak ukształtować kikut, żeby kolegę dało się dobrze i bezboleśnie zaprotezować. Współpraca okazała się udana, a znajomy nie tylko sprawnie chodzi, ale również uprawia sport. Paradoksalnie, wydatki na protezy spadły...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/22 05:55 #3 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Gdzie amputować ?
witam
fajna opcja konsultacja protetyka z lekarzem każdy protetyk by tak chciał potencjalny klient
ale zgodnie z ustawa protetyk czy zakład ortopedyczny czy sklep medyczny nie można wchodzić na oddziały szpitalne oczywiście niektórzy to robią ale ze znanych względów pielęgniarki i lekarze polecają konkretna firmę widza w tym interes ostatnio pacjent mi mówił ze został wezwany na policje celem złożenia zeznań gdzie wykonywał protezę i kto mu polecał w jakim szpitalu miał amputacje i kto z personelu mu dawał wizytówkę kto będzie robił protezę , nawet do tego stopnia ze jeszcze nie było amputacji a pani już polecała zrobienie protezy w taki przypadku należy zgłosić dekretowi szpitala o takim incydencie i na policje nie ma znaczenia kto będzie robił protezę każdy zakład który ma podpisaną umowę z NFZ musi wykonać każdą protezę zakontraktowana w limicie NFZ czyli za darmo oczywiście to są protezy starej generacji i nie może odmówić wykonania w takim przypadku trzeba zgłosić do NFZ , życie jedno a przepisy drugie

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/21 10:11 #4 przez JP
JP odpowiedział w temacie: Gdzie amputować ?
Jeżeli zdecydujesz się na amputację, to postaraj się znaleźć lekarza, który zgodzi się na konsultację z protetykiem przed operacją. Często słyszę, że w wielu przypadkach kłopoty z wykonaniem dobrej protezy wynikają z niezbyt dobrze wykonanej amputacji (kwestia ukształtowania kikuta, wysokość amputacji). Mądry operator wysłucha sugestii protetyka, który będzie się Tobą zajmował w przyszłości. Natomiast w ręce głupiego lepiej nie oddawaj swojej przyszłości...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/15 18:45 #5 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Gdzie amputować ?
Witam
Przewaznie otarcia na kikucie wystepuja pod rzepka , koniec kosci piszczelowej i strzalkowej koniec kikuta takie pęcherz z wodą się robią nie jest to przyjemne generalnie wszystkie zgrubienia i elementy kości wszystko jest zalezne jaką proteze masz zrobiona ja zwsze na poczatek proponuje pacjietom protezy tymczasowe tak do 6 miesięcy wszystko zalezy jak kikut zmieni swoje obwody np jezeli pacjieto do tych 6mesiesicy zaklada 6 ponczoch kikutowych polecam wymiane leja protezowego albo robienie nowej protezy , ta proteza jest wykonana z lejem wkładowy z campolitu lub lej kiss sa jesze leje silikonowe ,zelowe tez ma znaczenie mocowanie protezy czyli mozna miec pasek nadkolanowy lub pin , membrany ,lub podisnieniowe bardzo duzo jest rozwiazan najlepiej zaczac od najtanszego bo dzisiaj sa pieniadze ale za 5 moze 10 lat nie bedzie a z mercedesa przesiasc sie na malucha jest ciezko i potem jest problem
Mozna tez stosować kremy do pielegnacji kikuta ale nie wszystko uchroni przed otarciami najgorsze sa wysokie temperatury
Pozdrawima

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/15 17:16 #6 przez Emilia146
Emilia146 odpowiedział w temacie: Gdzie amputować ?
Dziękuję za wpis, ale z mojej nogi już nic nie będzie. Byłam u bardzo ale to bardzo dużej liczby lekarzy i niektórzy są sceptycznie nastawieni do pomysłu amputacji ale również nie są w stanie zaproponować mi innego rozwiązania .
Jestem osoba niepełnosprawną od urodzenia i wiem co to znaczy dofinansowanie z NFZ :( . Mam cudowną rodzinę która jest w stanie pomóc mi w kwestiach finansowych ponieważ już się dowiadywałam jakie są średnie koszty protezy dla osób aktywnych.

Jest Pan protetykiem, czy mógł by mi Pan powiedzieć jak wygląda kwestia otarć i ewentualnych ran na kikucie spowodowanych noszeniem leja?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/15 06:46 #7 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Gdzie amputować ?
Witam
Jestem protetykiem nie wiem czy to dobry pomysł amputować może twój przypadek taki jest ale to jest metoda ostateczna pytanie jest takie czy wyczerpałaś wszystkie możliowsci wykluczjace amputacje proteza może to jest i dobry pomysł ale bardzo kosztowny i to nie jest tak że niektóre firmy mówią ze zrobią protezę i będzie do końca życia co nie jest prawdą najczszczym elementem i najważniejszym w protezie jest lej protezowy co np. przytyjemy schudniemy i kształt kikuta się zmieni co powoduje w wieszosci przypadków wymianie leja protezowego NFZ daje pieniądze na standardowa protezę , czasem jest tak ze nie ważne jaka jest noga to czasem lepsza taka niż proteza

nie chce się wymądrzać ale warto to skonsultować z innymi lekarzami i porozmawiać z psychologiem

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.279 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art