Poradniki do pobrania

otarcia

Więcej
2010/11/14 15:32 #1 przez hala
hala odpowiedział w temacie: Re: otarcia
Witaj Beata, jeśli chodzi o gotowe opatrunki, o których pisałam wcześniej to ja stosuję je również często pod protezę i nie rezygnuje z chodzenia, bo są to cienkie opatrunki, aqacel jest dostępny bez recepty, jest opatrunkiem hydrowłóknistym, zakłada się go bezpośrednio na ranę z ok.0,5-1 cm poza brzegami rany, srebro jest uwalniane z niego stopniowo, dobrze jest go przykryć opartnkiem granuflex ekstra cienki, a na to ewentualnie plaster, oczywiście najlepiej podczas gojenia nie chodzić w protezie, lub ograniczyc chodzenie, ale są sytuacje kiedy trzeba wyjść i wówczas nie musi sie odklejac opatrunku bo jest on anprawdę cienki i w zasadzie nie ma wpływu na ułożenie protezy, możesz o tych opatrunkach poczytać na stronach producenta - www.convatec.pl/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/01 14:55 #2 przez hala
hala odpowiedział w temacie: Re: otarcia
według mnie dobrymi środkami na takie otarcia są gotowe opatrunki np. aquacel ag, granuflex, warto spróbować chociaż każy reaguje inaczej, ja często mam problemy z obtarciami i stosuję te środki, choiaż w zalezności od stopnia zaawansowania rany zależne jest długość leczenia, oczywiście warto udać się również do lekarza, życzę zdrowia i szybkiego powrotu do chodzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/28 06:45 #3 przez postronna
postronna odpowiedział w temacie: Re: otarcia
Do dezynfekcji stosujemy octanisept. Widze, że tutaj jedynym wyjsciem jest oszczedzanie otarcia plus wizyta u protetyka który powinien dokonac ewentualnych poprawek w leju. Bardzo serdecznie dziekuje za pomoc i wypowiedzi. Tutaj Tomek pisales, ze dopiero po ok.3-4 latach pozbyles sie problemu otarc. Widze, że to dosc powszechny problem.

I jeszcze jedno pytanie, mysle, że juz teraz warto o tym napomknac. Mianowicie bede pisala prace mgr wlasnie na temat amputowanych. Czy ewentualnie zgodzilibyscie sie wtedy dla mnie wypelnic ankiety? Nie wiem jeszcze czy bedzie to praca badawcza czy pogladowa ale zazwyczaj powinna byc pierwsza z nich. Bede potrzebowala grupe badawcza a jak wiadomo z Polsce nie mamy ośrodka, który zajmowałby sie osobami po amputacjach. Myśle, że forum jest jednym z miejsc gdzie można znaleźć osoby z podobnym zdaniem czy problemami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/27 23:54 #4 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: otarcia
Problem może byc ze żle dopasowanym lejem, lub przeszczep skóry mógłbyc żle wykonany, w miare możliwości częściej zdejmuj proteze, ranę trzeba wysuszyć. Gencjana jest dobrym środkiem odkażająco gojąncym, żadnych maści o których pisałem wcześniej nie stosuj do momentu całkowitego zagojenia sie rany. Piszę to z własnego doświadczenia. Dobrze by było abys sknsultował ten problem z chirurgiem plastycznym,nie stosuj żadnych pończoch żadnych opatrunków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/27 19:56 #5 przez postronna
postronna odpowiedział w temacie: Re: otarcia
jest ponczocha zelowa otto bocka...probleme jest to ze otarcie sie nie chce w ogole goic! caly czas saczy sie z rany...to jest jedyny problem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/27 16:23 #6 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: otarcia
z mojego doświadczenia moze pomoze ponczocha zelowa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.183 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art