Forum

Poradniki do pobrania

Osoby odwiedzające portal

Więcej
2011/08/13 09:58 #2 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: Osoby odwiedzające portal
Macie rację,bo pisanie o cenach protez w skali cenowej n.p od 15.000-nawet 80.000 to nic nam nie daje,wiadomo że są to protezy drogie ale rozbieżnosc cenowa nic tak naprawdę nam nie mówi,bo wiadomo że tych pieniędzy tak dużych nie mamy.Dobrze by było jakby administrator dał nam tę "furtke"abysmy mogli wymieniac się informacjami realnymi,prawdziwymi o cenach poszczególnych elementów protez a także gdzie?i za ile?taką proteze mozna nabyc.Ja wiem że zaraz będą odpowiedzi ze to tajemnica handlowa,ale to chodzi o nas niepełnosprawnych i powinnismy miec jakis wgląd co do jakosci i ceny może o to chodzi żeby to było tabu dla nas i dlatego mogą nas łupic z kasy w/g swego uznania.Myslę ze takie wiadomosci na forach stały by się konkurencyjne dla producentów,oraz protetyków z korzyscią dla nas,bo musieli by się liczyc z tym że towar sprzeda ten który zaoferuje go taniej co nie mówię gorszy ale dobrej jakosci,poprostu większa konkurencja na tym rynku z korzyscią dla nas.Co o tym sądzicie? Pozdrawiam :->

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/12 12:39 #3 przez wlodek
wlodek odpowiedział w temacie: Re: Osoby odwiedzające portal
Dobry protetyk to jaki? Każda amputacja jest inna więc dla jednego pan X będzie świetnym protetykiem a dla innego kiepskim. Nie ma reguły, nawet jeżeli jest wielu zdowolonych to nie znaczy, że ty tez bedziesz zadowolony. A co do cen elementów protezowych też bym chciał, żeby była to jawna informacja. A tak każdy zakład dyktuje swoją cenę i nie wiadomo ile to cena poszczególnych elementów a ile marża zakładu. Ale jak widać taki stan rzeczy jest wszystkim na rękę, tylko nie klientom, osobom poszkodowanym, dla których amputacja to bardzo często pogorszenie warunków materialnych, gdzie każdy grosz się liczy. I właśnie taka informacja powinna być powszechnie dostępna, aby mógł oszacować ile proteza może kosztować i z jakich elementów będzie się składać. Mówienie, że protetyk sam zaproponuje najlepsze rozwiązanie mozna miedzy bajki włożyć. Udając się do zakładu protetycznego TRZEBA mieć rozeznanie w tym co jest dostępne na rynu i ogólną wiedzę o protezach, żeby nie dać się oszukać. Żeby protetyk nie wcisnął nam kiepskiego kolana czy stopy za cenę bóg wie jaką. Na szczęście te informacje jest łatwo znaleźć w sieci.
Kiedyś w internecie znalazłem na jakiejś amerykańskiej stronie cennik poszczególnych elementów protezowych. Było tego dużo choć nie wszystkie modele kolan i stóp były uwzględnione. Ale to były ceny amerykańskie, wyższe niz u nas.

Może dla przykładu właściele strony i forum ORTOCENTRUM podaliby orientacyjny cennik poszczególnych elementów protezowych.
Osobiście w to nie wierzę bo oni też uczestniczą w tym szemranym procederze.

Ja osobiście przymierzam się do kupna kolana C-Leg. Jest drogie, ale chciałbym wiedzieć ile tak na prawdę kosztuje. Orientacyjna cena to 80k-100k PLN w zalezności od warunków gwarancji. Tyle, ze chciałbym wiedzieć ile dokładnie kosztuje takie kolano, bo rozrzut 20k PLN jest spory.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/12 09:44 #4 przez KRZYSZTOF78
KRZYSZTOF78 odpowiedział w temacie: Re: Osoby odwiedzające portal
Odpowiem Ci dlaczego.
Śledzę te forum od około 3 lat i na dobrą sprawę nic się z niego nie dowiedziałem.
Mam na myśli to , że osoby po amputacji (bynajmniej mnie) interesują konkrety , czyli gdzie są dobrzy protetycy i ile kosztują dobre protezy konkretne elemynty protezy a nie ogólniki 50 tyś zł proteza podudzia czy 150 tyś zł udowa kogo na to stać.
Nigdzie na tym forum nie znajdziesz takich informacji. A takie informacje powinny być jawne ile kosztują poszczególne elementy protezy: stopa , adaptery , kolana , silikony.
pozdrawiam!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/20 20:04 #5 przez iskierka39
iskierka39 odpowiedział w temacie: Re: Osoby odwiedzające portal
Witam. Często odwiedzam te forum i nie rozumiem czemu jest tu taka cisza?

iskierka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/25 20:55 #6 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: Osoby odwiedzające portal
Witam jestem chyba najmlodszym jesli chodzi o forum bo zalogowalem sie dzisiaj.Czytalem wiele wypowiedzi i przykro mi jest z tego powodu ze delikatnie to ujmujac gdzies ta informacja i wsparcie sie zaciera.Dlaczego?przeciez potrzebujemy wszyscy pomocy i wsparcia,moje odczucie jest takie ze kolokfialnie jak ktos stanal na swych "nogach" to inni mnie nie bardzo interesuja chcialbym byc w bledzie przepraszam jesli kogos urazilem.Zycze wszystkiego dobrego i bądzmy razem :->

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/08 19:49 #7 przez Mariusz_7a
Mariusz_7a odpowiedział w temacie: Re: Osoby odwiedzające portal
Wydaje mi się, że od czasu do czasu można troszkę ponarzekać, ja wczoraj ponarzekałam a już dzisiaj dostałam parę prywatnych wiadomości, które na pewno mi się przydadzą i na które długo czekałam za co serdecznie dziękuję :mrgreen: . I zgadzam się z Bogusią853 , że należy w miarę możliwości i czasu pisać i odpisywać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.151 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art