Forum

Poradniki do pobrania

problem po zaprotezowaniu

Więcej
2010/04/18 08:47 #7 przez andrzejp
andrzejp odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Witam
Nie mam aż tyle doświadzcenia w protezach stałych.Myślę że Twój problem leży w przygotowaniu i cwiczeniach w chodzeniu.Spróbuj porozmawiac z protetykiem,aby sprawdził usatawienie protezy,możliwe że może byc minimalna różnica w wysokości i dlatego tak się dzieje.Ja na tymczasowej protezie jeszcze intesywnie sam nie chodzę,ale z jedną kulą chodzę prosto i stabilnie,mimo że jeszcze troszkę odczuwam napór na kikuta.Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/17 19:11 #8 przez Iwona87
Iwona87 odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Witam!
Niedawno odebrałam protezę stałą(amputacja w połowie uda) i jakoś niespecjalnie spełniła moje oczekiwania.
Posiadam lej silikonowy, kolanko 3R60 i stopę Axtion 1E56. Nie wiem dlaczego jak chodzę to odchylam się cały czas na boki zamiast chodzić prosto. Poza tym sam lej też mi się trochę odchyla za bardzo w zewnętrzną stronę,w efekcie nie czuję za stabilnie. Nie wiem czym to może być spowodowane bo chyba raczej proteza powinna bobrze przylegać no nogi a nie "uciekać" mi w prawą stronę....Zastanawiam się też czy nie zmienić kolanka na inne, może na 3R80? Zależy mi na tym aby być dość aktywną osobą i nie mieć problemów z samodzielnych wyjściem z domu. Czekam na jakieś porady i sugestie.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/16 17:51 #9 przez andrzejp
andrzejp odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Witam
Jestem po amputacji prawej nogi na wysokości podudzia.Jestem już po zaprotezowaniu od ponad 1-go miesiąca.Oczywiście nie obyło się bez problemów związanych ze zmianą obwodu kikuta.Co dwa tygodnie jestem u protetyka na kontroli,który ciągle robi korekty w leju.Zaczynam chodzic już samodzielnie.Nie odczuwam bóli w końcówce kikuta.Oczywiście odczuwam jeszcze bóle fantomowe.Ważne jest by od samego początku zaraz po amputacji zadbac o swoją kondycje,ale o tym powinni zadbac już lekarze i rehabilitanci w szpitalu,chociaż z tym przygotowaniem jest wiele do życzenia.Póżniej jest za póżno i są problemy tak jak opisujecie.Teraz widzę ile jest do zrobienia w tej dziedzinie.Jestem zadowolony z usług tego zakładu/do tej pory/.Czas jaki upłynął od amputacji/7.01.2010/ jest w zasadzie niewielki,a ja zaczynam myślec o protezie stałej.Nie wiem tylko jaki wybrac zakład,który cieszy się dobrą renomą/może pozostanę przy tym co jestem/.Jestem zawiedziony opinią Otto Bock z Poznania.Pozdrawiam wszystkich,czekam na wszelkie informacje w tym temacie,oraz służę swoimi radami jeśli ktoś zechce się zwrócic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/20 10:34 #10 przez vanyar
vanyar odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Witam,
W 1993 roku wykonano u mnie amputację prawego podudzia i od tego momentu zaczęła się moja przygoda ze szpitalami. Cały czas odczuwałem bardzo duży ból w szczycie kikuta. Korekta skarpetami oraz wymiana lejów protezy nie pomagały. Wykonano zabieg resekcji kikuta ( 2 krotnie), podawano blokady przeciwbólowe i dopiero następne dwa zabiegi plastyki kikuta przyniosły pozytywny wynik. Od 1997 roku chodzę sprawnie, bez kul i bez bólu. Tak było w moim przypadku...
Tobie życzę aby Twój przypadek był lżejszy i aby wina leżała tylko i wyłącznie po stronie protezy.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/30 14:21 #11 przez Bogusia853
Bogusia853 odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Agat,przez "chwile"miałam podobny problem,jak sie okazalo kikut za głęboko wchodził i trzeba było zrobic nowy lej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/25 13:24 #12 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Witam.
Przy ucisku i bolesności szczytu kikuta, pończochy mogą na krótki okres czasu zmniejszyć bolesność. Konieczna! jest wizyta u protetyka i skorygowanie lub co bardzo prawdopodobne wykonanie nowego leja lub ustawień protezy.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.340 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art