Forum

Poradniki do pobrania

refundacja protez- czy się zmieni? Spróbujmy razem!

Więcej
2012/10/31 19:35 #1 przez mimi
mimi odpowiedział w temacie: Re: refundacja protez- czy się zmieni? Spróbujmy razem!
Pozbawienie dopłaty z MOPSu w ostatecznym rozrachunku znacznie zmniejszy dopłatę do protez o 120% podstawy

misiabela

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/30 09:50 #2 przez marcco75
marcco75 odpowiedział w temacie: Re: refundacja protez- czy się zmieni? Spróbujmy razem!
Te proponuje napisanie w tej sprawie wspólnego pisma....ja juz kiedys zwracalem na to uwagę, pisałem do rożnych instytucji ale mnie olewano , nie otrzymywałem żadnej odpowiedzi..
Z tego co słyszałem ma byc fatalnie, od 2014 likwidują limity z PCPR ( czyli te dopłaty do 150% limitu ) ponadto limity maja byc raz na 4 lata bo np protezy sie mniej psuja , sprzet jest lepszy wiec nie trzeba go tak często kupować:)))....ale obecne limity raptem będą zwiększone o ok 20-50% Co z tego jak dostane refundacje wyższa na protezę udową ok 3,5 tys ( obecnie 2,8 tys zl) jak nie będzie dopłaty z PCPR...
Moze ogólny protest ze strony protetyków, podpisany przez osoby niepełnosprawne, bo skoro nie ma stowarzyszenia amputantów to pojedyncze osoby nie maja szansy...
albo moze strona internetowa, tak aby mozna na niej bylo glosowac i wysylac swoje dane popierajace z Peselem imieniem nazwiskiem i np rodzajem amputacji....
Ludzie pomyslcie.... Bo inaczej tak nam dokopią ze nie wiekszosci nie bedzie na nic stac....będziemy siedziec w domu....Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/25 16:27 #3 przez hala
hala odpowiedział w temacie: Re: refundacja protez- czy się zmieni? Spróbujmy razem!
to bardzo dobry pomysł ale czy uda nam się zmobilizować, ja uważam że lepszym sposobem byłby wspólnie napisany protest tylko nie wiem jak zrobić to technicznie, pojedyncze listy wydaje mi sie że zostaną zignorowane dobrze by było abyśmy my mieli poparcie zakładów ortopedycznych, które potwierdzałby koszty zaopatrzenia w protezy, któe są znacznie wyższe niż dofinansowanie, będę śledziła forum i czekała na pomysły i odzew, może ktoś pooda konkretną propozycję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/24 15:34 #4 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: refundacja protez- czy się zmieni? Spróbujmy razem!
to musimy działac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/24 13:10 #5 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Re: refundacja protez- czy się zmieni? Spróbujmy razem!
Różnica pomiedzy osobami po amputacji a osobami, które ubiegały się o refundację in vitro, ale też i osobami z wyłonioną stomią, amazonkami, osobami z nietrzymaniem moczu jest taka, że właściwie wszystkiw wymienione wczeniej grupy reprezentowane są przez prężnie działające stowarzyszenia wspierane przez koncerny farmaceutyczne. O sytuacji osób po amputacji tak naprawdę się nie mówi, bo macie rację, w gąszczu potrzeb pacjentów, szpitali, lekarzy, pojedyńcze głosy są ignorowane. Dlatego właśnie przyszło mi do głowy, żebyśmy podjęli ten wysiłek. Raz, być moze ostatni, bo jak już lista refundacyjna zostanie zamknięta to nie wierzę, że ktokolwiek będzie miał ochotę wracać do tematu. Na forum jest zarajestrowanych 625 użytkowników. Jeśli co szósta osoba zdecydowałaby się na napisanie pisma (albo podpisanie zbiorczego) to uważam, że nie zostałoby to zignorowane. A jeśli nawet- to teraz dzienikarze szukają sensacji a to byłby dobry news.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/24 08:46 #6 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: refundacja protez- czy się zmieni? Spróbujmy razem!

Wiesz, nieraz wydaje mi się, że nawet taki jak my, gdyby dostał stołeczek, to też by się go trzymał i o nas zapomniał.

pewnie tak , reka ,rękę myje...na zapłodnienie in vitro kasę znaleźli , a na protezy już nie . Niech nam chociaż zwracają za zakupione używane na ebay:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.329 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art