Poradniki do pobrania

w 5 lat po amputacji

Więcej
2013/01/31 20:23 #13 przez gosia_student
gosia_student odpowiedział w temacie: Re: w 5 lat po amputacji
dziękuje ula8200 - a ja właśnie muszę dotrzeć do tych osób...
(nie twierdzę, żeby Twoja wypowiedź była nietaktem, po prostu chciałaś mi pomóc za co bardzo dziękuję, a na pewno te osoby z takimi schorzeniami w większym lub mniejszym stopniu zdają sobie sprawę z ryzyka jakie noszą ze sobą ich choroby)

jak na razie to trudno mi się przekonać do tego - w 5 lat po.. miałam zamiar pisać w kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat ze względu na problemy z jakimi obecnie boryka się moja mama (po utracie kończyny jest już ponad 50 lat)...

jeszcze kilkanaście lat temu funkcjonowała bardzo dobrze, jednak od paru lat wraz z wiekiem, zaczęła mieć problemy, a to ze źle dopasowaną protezą (kikut z wiekiem traci masę mięśniową), skutkiem tego są problemy z kręgosłupem...

myślałam, że pisząc tą pracę dowiem się czegoś odnośnie refundacji i możliwości, że tak powiem "wyciągnięcia" pieniędzy od państwa, ponieważ mama nigdy nie uważała się za osobę niepełnosprawną tylko za kobietę bez nogi... przez całe życie pracowała i nie korzystała z żadnych ulg (miała 3 grupę) ani rent, w tej chwili jest emerytką (doskonale jednak pamiętam jak ubiegała się po 50-tce o rentę i lekarz orzekający powiedział żeby się nie przejmowała, bo ją na pewno dostanie, a potem jej minę kiedy otwierając list z orzeczeniem, że jednak jej się ona nie należy - nawet kiedyś spotkała się z określeniem "że może śpiewać w chórze").. krótko mówiąc dopóki radę dawała sobie sama to była zdana tylko i wyłącznie na siebie.. niestety w tej chwili przyszły takie czasy, że człowiek stara się widząc "przekręty i machloje urzędników" też starać się o pomoc jaka jej się mu należy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/31 18:48 #14 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: w 5 lat po amputacji
odnosnie tematu , to mam znajomego , stracil nogi , ok 5-6 lat temu, ale on nie ma neta...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/31 18:45 #15 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: w 5 lat po amputacji
:-/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/31 17:02 #16 przez lidi
lidi odpowiedział w temacie: Re: w 5 lat po amputacji
I tak sobie beztrosko ujawniasz to na forum, dla amputowanych? Wiesz z jakiego powodu niektórzy z nas mieli amputację? Czy nie zdajesz sobie sprawy , że Twoja wypowiedź może kogoś załamać? To jest co najmniej nietakt z Twojej strony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/31 16:26 #17 przez ula8200
ula8200 odpowiedział w temacie: Re: w 5 lat po amputacji
A wiesz dlaczego 5 lat po amputacji? Bo statystyki podaja, że 70 procent pacjentów amputowanych ze względu na chorobę np. miażdżyca, cukrzyca, choroba Bergera, nowotwory itp. umiera właśnie w przeciągu 5 lat po amputacji. Wyczytałam to niedawno w pracy jakiegoś chirurga naczyniowego, pewnie coś w tym jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/31 14:31 #18 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: w 5 lat po amputacji
nie każdy może mieć tyle czasu co ja , ...jestem na zasiłku rehabilitacyjnym , i siedzę w domu , a w blokach naprawdę nie mam innego zajęcia jak net...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.256 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art