Forum

Poradniki do pobrania

DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU SAMOCHODU !!!!!!!!

Więcej
2008/03/05 11:21 #13 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU SAMOCHODU !!!!!!!!
Drodzy Forumowicze,

nie moge wypowiadac sie na temat dofinansowania aut dla
niepelnosprawnych w Polsce.

Natomiast chcialbym zwrocic uwage Wasza na rabaty udzielane przez
wiekszosc marek samochodowych przy kupnie nowego auta w tzw. "starej
Europie". Mysle, ze warto wykorzystac te rabaty jako argument
przetargowy przy ustalaniu ceny zamawianego modelu rownierz w Polsce.
Trudno mi sobie wyobrazic, aby jakakolwiek marka w Polsce pozwolila
sobie na odmowe udzielenia co najmniej takiego samego rabatu na
polskim rynku.
Rabaty (rozne dla roznych marek) wynosza od kilkunastu do ponad
dwudziestu procent.

Przy zainteresowaniu konkretnymi rabatami poszczegolnych marek -
prosze pytac.

Pozdrawiam
Maciek
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/03/03 17:17 #14 przez magda w.
magda w. odpowiedział w temacie: Re: DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU SAMOCHODU !!!!!!!!
jeśli macie pytania w sprawie zakupu samochodu z dofinansowania z PFRON, piszcie. magda-wol@tlen.pl lub magdalena.wolicka@yahoo.com
Temat został zablokowany.
  •  Avatar
2008/03/03 17:11 #15 przez
odpowiedział w temacie: Re: DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU SAMOCHODU !!!!!!!!
ja kupiłam w tym roku samochód z dofinansowaniem z PFRON i było tak, że kwota dofinansowania wynikała z dochodu na osobę w gospodarstwie domowym, i wynosiła średnio 14-20 tys. zł. warunek był taki, że środki z PFRON-u musiały stanowić minimum 50% wkładu własnego, czyli że ktoś dostał dofinansowanie w wysokości 20 tys, to musiał co najmniej drugie 20 tys. mieć swojego wkładu. I jeszcze był taki problem, że w umowie było napisane, że połowa wkładu własnego (czyli w przykładzie będzie to 10 000) nie może być obciążona kredytem na samochód. Ja zrozumiałam to tak, że połowę muszę mieć swoich pieniędzy, a na drugą połowę mogę zaciągnąć kredyt (przykład: 10 tys. swoje, 10 tys. kredyt). Niestety w PFRON-ie powiedzieli mi, że tak nie jest, że całość mojego wkładu nie może być obciążona pod zastaw samochodu. Było to dla mnie bardzo dziwne, bo w umowie było -cytat z umowy "beneficjent oświadcza, iż (...) posiada środki finansowe na pokrycie udziału własnego w zakupie, wynoszącego co najmniej 50% ceny brutto zakupu samochodu oraz przyjmuje do wiadomości i stosowania, że co najmniej połowę tego udziału muszą stanowić własne środki finansowe, nie obejmujące środków uzyskanych na podstawie ewentualnej umowy pożyczki/kredytu bankowego, której zabezpieczenie jest (lub może być) związane z samochodem dofinansowanym ze środków PFRON.". Jak później się dowiedziałam w salonie, w którym kupowałam samochód, różne oddziały PFRON różnie interpretowały ten zapis, czyli w niektórych oddziałach można było wziąć kredyt, a w niektórych nie. Najdziwniejsze było dla mnie było to, że w salonie Fiata (tam kupowałam) był specjalnie przygotowany kredyt dla osób niepełnosprawnych kupujących samochód z dofinansowania PFRON (niższe oprocentowanie, 1 rok bez odsetek), i sprzedawca też był bardzo zdziwiony, że nie mogę wziąć kredytu. Poza tym wszystko odbyło się bez zastrzeżeń (hahahaha - taki drobiazg, prawda:D. Jezeli chodzi o termin wykorzystania dofinansowania, to mozna go bez problemu przedluzyc, np. jezeli samochod jest robiony na zamowienie, i nie mialam z tym zadnych problemow.
[/b]
Temat został zablokowany.
  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/02/21 17:33 #16 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU SAMOCHODU !!!!!!!!
Z tego co mi wiadomo przy każdym dofinansowaniu brana jest pod uwagę średnia kwota dochodów przypadająca na jednego członka rodziny. Ale są to dosyć nie najmniejsze kwoty (nie mam pewności ale chyba do 1000zł na osobę) więc dla tych których rzeczywiście nie stać na zakup samochodu - nie ma obawy. Inne pytanie - skąd wezmą więc sumę wkładu własnego :-) Tak czy inaczej dobrze że w ogóle istnieje taki program i chwała im za niego !
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/02/19 19:07 #17 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU SAMOCHODU !!!!!!!!
Podobno dofinansowanie bedzie zalezalo od zarobków :-/

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."
Temat został zablokowany.
  •  Avatar
2008/02/19 19:06 #18 przez
odpowiedział w temacie: Re: DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU SAMOCHODU !!!!!!!!
nie jest idealnie, ale warto skorzystać, w ubiegłym roku były gorsze warunki i krótsze terminy, a teraz na zakup samochodu dają 120 dni a w ubiegłym roku tylko 30 dni, tylko że teraz jest więcej chętnych i nie wiadomo czy nie ogranicza dofinansowania, korzystającym życzę powodzenie
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.269 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art