Poradniki do pobrania

kolano KX06

Więcej
2013/06/12 06:31 #1 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Witaj Piotrze!

Dziękuję za informacje! :)

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/11 20:58 #2 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Witaj,

Oto moje spostrzeżenia:
Kolano przy odpowiednim wykorzystaniu umożliwia naprzemienne schodzenie ze schodów, pochylni, "z górki" z wykorzystaniem hamulca. Ułatwia również siadanie.
Wymaga to nauki obciążania kolana (Chodzi o wyczucie momentu załączenia hamulca-osobiście próbowałem wyczuć ten w trakcie nauki hamulec schodząc ze schodów z poręczą obciążając przy tym piętę. Tak samo pochylnia).
Duże pochyłości!!. Schodzę bokiem.
Co do dezaktywacji hamulca, miałem też kilka sytuacji gdy uczyłem się schodzić ze schodów.
Ważne jest pewne, mocne obciążenie pięty i trzymanie wyprostowanej pozycji ciała.
Ustawienie "geometrycznie bezpieczne" powinno zmniejszyć ingerencje tłoka przy zapewnieniu bezpieczeństwa.

Pozdrawiam:)
The following user(s) said Thank You: Comatusapiens

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/04 20:37 #3 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Witam!

Pragnę zwrócić się z prośbą do użytkowników kolana KX06 o informacje dotyczące korzystania ze wspomnianego kolana: jak wygląda praktyczna kwestia wykorzystania tego kolana przy schodzeniu po schodach lub dużych pochyłościach?

Przeczytałem w instrukcji, że przy znacznym nachyleniu podłoża, siła prostowania kolana biodrem może skutecznie wywołać "przeprost" kolana dezaktywując jednocześnie funkcję hamowania. Zastanawiam się przed jaką pochyłością jest to ostrzeżenie, oraz czy ewentualnie ktoś miał już nieprzyjemność doświadczenia czegoś podobnego?

Moje drugie pytanie odnosi się do charakteru geometrii kolana KX06. Instrukcja wymienia dwa położenia kolana względem leja - blokada geometryczna albo hamulec hydrauliczny... Czy rzeczywiście po ustawieniu "geometrycznie bezpiecznym" nie ma co liczyć na korzystanie z hamulca przy np.: schodach lub pochyłościach?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/23 00:44 #4 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Maćek, teraz nie bardzo rozumiem które kolano masz na myśli. Biegasz na kolanie które jest na linku-http://www.google.de/imgr...tart=56&ndsp=30. Czy na 3S80Sport, wież że to są dwa różne kolana? ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/21 22:06 #5 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Tomek, jednak wyprobowales "resor" nawet o tym nie wiedzac :-)

Wyrazilem sie malo precyzyjnie - "resorem" nazywam wszelkie kolana lub stopy przypominajace wygladem dawne resory samochodowe ;-)
Dlatego (wg. mojego nazewnictwa) 3s80sport jest tak samo "resorem", jak uzywane przeze mnie Flex Run.

Do biegania tego rodzaju protezy sa niezastapione. Do normalnego uzytku to katastrofa, musi sie bez przerwy byc w ruchu.

pozdrawiam. m.

PS. Jestes zapewne sporo mlodszy ode mnie i nie pamietasz jak wygladaly kiedys resory w autach ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/21 16:57 #6 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Maćku,"resora" nie próbowalem ale w zeszłym rok testowałe kolano otto bock 3s80sport, biega się na nim super. Na początku uczyłem się biegać na TK-2100 ale uszczelki przy ośkach niewytrzymywały, raz nawet złamałem jedą ośkę podczas treningu na szczęście nic mi się nie stało.Raz w miesiącu musiałem serwisować to kolano, wkońcu mój protetyk zamienił mi je na KX6. I tak już biegam na nim od paru lat. Co do TK-2100 jesto dobre , ale osobą bardzo aktywnym i silnym, które chciały by zacząc biegać, nie polecam.
Teraz zastanawiam się nad zmianą na 3S80Sport.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.342 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art