Poradniki do pobrania

kolano KX06

Więcej
2013/03/12 02:22 #13 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Witam, od paru lat używam KX6 do biegania w połączeniu ze stopą Flex Run, jest niezawodne. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, pisz. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/11 22:16 #14 przez wronka
wronka odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Dzięki za odpowiedź! A więc tak ogólnie to zastanawiam się czy to kolano nadaje się do codziennego użytkowania czy raczej jest to staw, którego używa się do chodzenia po górach czy jakiś bardziej ekstremalnych rzeczy. Sam jeszcze nie wiem o jakim zakresie aktywności mogę myśleć, na pewno jazda na rowerze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/11 14:47 #15 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: kolano KX06
Witaj,

Osobiście miałem możliwość testowania tego stawu kolanowego KX06.
Kolano dzięki konstrukcji i zastosowaniu tłoka hydraulicznego daje użytkownikowi wiele możliwości. lecz nic za darmo !!!. Ma również swoje wymagania :).
Przy odpowiednim wykorzystaniu umożliwia na np. naprzemienne schodzenie ze schodów, pochylni, "z górki" z wykorzystaniem hamulca bez konieczności trzymania się rękoma. Co więcej funkcja ta ułatwia również siadanie. Wymaga to małej nauki obciążania kolana (bardziej chodzi o wyczucie tego hamulca).
Funkcja ta działa automatycznie i nie przeszkadza przy normalnym chodzeniu. W trakcie normalnego chodu hamulec ten może się włączyć, przy niekontrolowanej utracie równowagi.
Drugą opcją jest blokowanie kolana w wyproście, które dokonywane jest małą dźwignią na tłoku kolana (np. przy bardzo stromych powierzchniach).
Trzecią opcją jest "wyłączenie hydrauliki" do jazdy na rowerze.
Kolano ma jeden dość istotny wymóg od użytkownika. Osoba musi potrafić kontrolować wyprost stawu kolanowego w trakcie podporu (czynnie prostować kikutem) oraz w pełni obciążać protezę (poruszać się bez kul).

Najlepszym testem sprawdzającym jest przymiarka kolana w zakładzie ortopedycznym.
Napisz do jakiej aktywności sportowej, czy rekreacyjnej chciałbyś używać tego kolana.

Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/09 10:22 #16 przez wronka
wronka stworzył temat: kolano KX06
Witajcie!
Mam pytanie czy ktoś z was ma może takie kolano lub miał okazje na nim chodzić? Czy nadaje się na pierwszą protezę? Dodam tylko może że jestem w miarę młody :) mam 27 lat przed wypadkiem uprawiałem różne sporty i teraz też chcę być aktywny fizycznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.245 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art