Forum

Poradniki do pobrania

NOWE WYSOKOŚCI DOFINANSOWAŃ Z PFRON

Więcej
2013/05/19 06:43 #1 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: NOWE WYSOKOŚCI DOFINANSOWAŃ Z PFRON
Wybuchowe złamanie trzonu kręgu L3 z przemieszczeniem odłamów do kanału kręgowego, złamanie kości skroniowej wzdłuż przewodu słuchowego, niedosłuch pourazowy ucha lewego, zwichnięcie stawu łokciowego z odłamaniem fragmentu wyrostka dziobiastego, wieloodłamowe złamanie nasady dalszej kości promieniowej lewej, złamanie gałęzi górnej prawej kości łonowej, amputacja prawej nogi na wysokości podudzia. Do tej pory 12 operacji. W lewej ręce blacha, ręka krzywa, bóle kręgosłupa o nodze nie wspomnę i rentę z trudem dają mi na 2 lata, 2 razy zdarzyło się że dostałem umiarkowany ale odwołanie poskutkowało. W ciągu ostatniego roku 2 operacje a znaczny dostałem tylko na rok, rentę nie wiem bo mam w październiku komisję. Niestety mamy takich orzeczników co wydają takie opinie. Znam ludzi co pracują na gospodarstwie zdrowi z dożywotnimi rentami. Rozumiem ludzi piszących wyżej że po amputacji dostają rente na rok ale tak to już jest. Mnie powiedzieli, że takie mają przepisy i na dłużej nie mogą dać. A my musimy latać co rok lub dwa z papierami na komisje, niejednokrotnie z bólami i o kulach, ale kto nas zrozumie tylko my sami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/19 04:59 #2 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: NOWE WYSOKOŚCI DOFINANSOWAŃ Z PFRON
dostałes rent na rok??? to sie ciesz , bo mnie powiedzieli że nadaje sie do pracy:)) mam stopien znaczny, mam obcieta prawa noge w polowie uda , tak z 15 cm mi zostalo od pachwiny...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/18 20:18 #3 przez aneczka37
aneczka37 odpowiedział w temacie: Re: NOWE WYSOKOŚCI DOFINANSOWAŃ Z PFRON
Cześć Robercie
Ja jestem po obustronnej amp. konczyn dolnych (podudzie) i co tez mi nogi nie odrosnał, mam drugą dawna grupę, a stopień niepełnosprawności umiarkowany, nie staram się o nową grupę ponieważ zależy mi na pracy.Podejrzewam ze stanąwszy przed orzecznikiem nie dostałabym stopnia znacznego.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/18 18:08 #4 przez rober
rober odpowiedział w temacie: Re: NOWE WYSOKOŚCI DOFINANSOWAŃ Z PFRON
Cześć. Mnie wkurza to że po amputacji na wysokości uda dostaję rentę tylko na rok. A co może mi jeszcze noga odrośnie?

Ktoś się pytał o kolano za 20 tys, to mogę polecić 3r80. Cena jest gdzieś z przed roku więc teraz może trochę więcej kosztować.
Przez jakieś 4 lata po amputacji nadal chodziłem na sztywnym kolanie. Liczne upadki na odblokowanym kolanie zniechęcały mnie do chodzenia.
Jednak gdy dostałem na wypróbowanie 3r80 powiedziałem że muszę je mieć.

Pozdrawiam Robert

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/17 20:46 #5 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: NOWE WYSOKOŚCI DOFINANSOWAŃ Z PFRON
niedaleko masz firme ortezis

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/17 14:45 #6 przez pmizera
pmizera odpowiedział w temacie: Re: NOWE WYSOKOŚCI DOFINANSOWAŃ Z PFRON
Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Na stałe jestem zameldowany w Bielsku-Białej i tutejsze oddziały MOPS-u mają już druki do programu na który można wziąść protezę z nowoczesnymi rozwiązaniami techicznymi. Podobno wysokość dofinansowania wynosi max 14,000 zł (jak się nie myle z wkładem własnym). Sam nie do końca jeszcze wypełniłem wnioski gdyż mimo, że o protezie podudzia chodzę od urodzenia to zawsze miałem tą minimalny standard z nfz (wczesniej inne) i pfronu. Nie wiem jaki będzie rezultat, ale...
Kolega, który porusza się na wózku, złożył wniosek z tego programu (w innym obszarze), i dostał na swojego handbika 14k zł. Chyba nadzieja jest...
Przy okazji chciałbym zapytać może kogoś o opinie na temat wydania ewentualniych 14k (gdzie robić protezę - blisko Krakowa, i co robić).
Z innej beczki - osoby po amputacji z okolic Krakowa i chętnych do uprawiania sportu (koszykówka na wózkach) proszę o kontakt mailowy piotrmizera1986@gmail.com

Pozdrawiam,
Piotrek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.168 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art