Forum

Poradniki do pobrania

amputacja kończyny dolnej lwej powyżej kolana

Więcej
2009/01/16 10:46 #7 przez ektona375
ektona375 odpowiedział w temacie: amputacja, reamputacja i co dalej??????????
Witajcie. :-) Jestem po amputacji i reamputacji podudzia lewego. Zabiegi te były wynikiem urazu powypadkowego i komplikacji, z którymi borykam się już prawie 3 lata. Przeszłam sporo operacji, a mimo to z nogą wciąż nie jest dobrze. Na dzień dzisiejszy biegam na konsultacje medyczne, jednak co lekarz, to inna opinia. Pilnie proszę o kontakt. Szukam porady również w zakresie oprotezowania. To tak bardzo skrótowy opis mojej sytuacji. Czekam na odzew. Pozdr. :roll:

Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna... powiedz, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/28 18:34 #8 przez Zdanowicz Jan
Zdanowicz Jan odpowiedział w temacie: Re: amputacja kończyny dolnej lwej powyżej kolana
Byłem u naczyniowca,któty chce jeszcze raz przeprowadzić uszkodzenie nerwu współczulnego nogi prawej-ma to być moja ostatnia próba ratunku tej nogi.Nie wiedziałem że te plastry są tak paskudne,faktycznie w tej chwili 75 już przestają działać.Po tych mam dostać morfinę-tak jak pisałeś.Jakiekolwiek próby tp. bay-pass wg. naczyniowca bez szans na powodzenie-mogły się skończyć gniciem kończyny.Wygląda na to że zbliżam się do ściany,spod której wyjadę na salę operacyjną. Paweł bardzo Ci dziękuję za wiadomości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/25 21:01 #9 przez Paweł
Paweł odpowiedział w temacie: Re: amputacja kończyny dolnej lwej powyżej kolana
witam. na wstępie zaznaczam ze nie jestem osobą z amputacją ale rehabilitantem. akurat teraz jestem na etapie pisania pracy mgr o amputacjach. duża część poświęcona jest między innymi amputacjom naczyniowym. starałem sie dotychczas najczesciej jak to możliwe na studiach opiekować się osobami po amputacji więc coś nieco wiem na ten temat. więc może ja Ci opowiem jak to wyglada z drugiej strony.
mam świadomość tego ze decyzja o wyrażeniu zgody na amputacje nóg jest decyzją bardzo trudną i wiem że nie chciałbym się znaleźć na twoim miejscu ale:
- na opiatach długo nie pojedziesz bo zaraz przestaną działać i przejdziesz na morfine we wlewie co Cię tylko i wyłącznie wyniszczy, co w następstwie tylko utrudni twój powrót do zdrowia, opiatów nalezy unikać jak ognia i w momencie kiedy masz przedsobą juz tylko morfine to nie ma na co czekac. morfina jest tylko dla nieuleczalnie chorych by mogli umierać bezboleśnie...
- postępująca choroba niedokrwienna kończyn której nie można zatrzymać przez wytworzenie chirurgicznie krążenia doprowadzi tylko do tego ze z kazdym kolejnym tygodniem masz coraz mniejsze szanse na amputacje na poziomie zapewniającym dobre możliwości zaprotezowania. a z dwiema protezami udowymi jeszcze można sporo zdziałac.
w swojej pracy najczęstszym problemem z jakim sie spotykałem był fakt ze osoby chore zbyt pozno decydowały sie na zabiegi mniej okaleczające czekając najdłuzej jak sie da.niestety pozniej operacje sa coraz trudniejsze do przeprowadzenia. zostają coraz krótsze kikuty i osoby te wielokrotnie skazywały sie same na wóżek i ualeznienie od innych.
jeśli chcesz być w miare samodzielny to nie czekaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/19 20:55 #10 przez Zdanowicz Jan
Zdanowicz Jan odpowiedział w temacie: Re: amputacja kończyny dolnej lwej powyżej kolana
Byłem dzisiaj u naczyniowca,z którym porozmawiałem sobie o dręczących mnie problemach-stwierdził jedno że póki nie następuje zakażenie ogólne organizmu to z amputacją można jeszcze poczekać. Spróbuje mi jeszcze raz przeprowadzić zabieg który polega na uszkodzeniu nerwu współczulnego nogi prawej aby pobudzić krążenie krwi w tej nodze.Zawsze jest to jakaś szansa na.Gorzej wygląda sprawa z korzystaniem leków opioidowych-mówiąc w prost narkotyków,którymi jestem leczony dla uśmierzenia bólu.Gdzie jest granica gdy trzeba powiedzieć STOP jeśli nie mam zostać narkomanem? W tej sprawie brak mi konkretnej odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/19 20:00 #11 przez pmpb
pmpb odpowiedział w temacie: Re: amputacja kończyny dolnej lwej powyżej kolana

Witam wszystkich serdecznie, od sześciu lat jestem po amputacji lewej nogi po wyżej kolana i proszę piszcie jak sobie z tym problemem radzicie na codzień. Oczekuje wypowiedzi na forum e-mail ziutekl47@o2.pl - pozdrawiam


Musisz w miarę możliwości dużo poruszać się żeby nie było przykurczów i dbać o higienę "kikuta"!!! :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  •  Avatar
2008/02/19 19:39 #12 przez
odpowiedział w temacie: Re: amputacja kończyny dolnej lwej powyżej kolana

Jestem po wizycie o której wspominałem.Jakąś odpowiedż od naczyniowca otrzymałem-tak długo mogę mieć te swoje nogi póki nie wystąpi zakażenie,które będzie zagrażało zatruciem całego organizmu.Z tej strony wiem na czym stoję,jest jeszcze jedno ale-jak długo mogę brać leki przeciwbólowe abym się od nich nie uzależnił.Może dojść do tego że nóg nie uratuję a stanę się ćpunem uzależnionym od narkotyków.Powiem w prost -problemów ze swoim zdrowiem mam po sam czubek głowy.


Bardzo skomplikowana sprawa!!!
Musisz sam zastanowić się co jest dla Ciebie najlepsze///
Zdrowie to klucz do wielu rzeczy - ja takich problemów nie miałem i nie wiem jak pomóc.
Wszystkiego dobrego.
Pietro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.372 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art