Poradniki do pobrania

Szpital i co dalej?

Więcej
2007/09/17 20:18 #7 przez mlutek
mlutek odpowiedział w temacie: Re: Szpital i co dalej?
No hej:) oj nei narzekaj wozek sie przydaje jesli sie proteza zepsuje:) co czasami sie zdarza, piszesz ze ma tata amputacje ponizej kolana, wiec powiem Ci ze skoro jest zdrowe kolano to zaden problem:) bedzie smigal jak sie nauczy i do tego biegal:) tylko ze trzeba do tego lepszej protezy...
najwazniejsze aby faktycznie po otrzymaniu wstepnej protey niezniechecil sie do chodzenia bo taka proteza wyglada dosc koszmarnie i do tego jest najczesciej zle, niedbale wykonana a rowniez i jest ciezka...
Na przyszla wiosne jesli nie bedzie zadnych innych problemow to zapomni o amputacji:) tak wiec glowa do gory i sie niczym nie przejmuj....aha a dla treningu i nauki poslugiwania sie kulami chociaz krotsze dystanse i po mieszkaniu rade korzystac z kul, wiem ze o jednej nodze to jest ciezej ale mozna tak chodzic:)
Temat został zablokowany.
Więcej
2007/09/17 12:16 #8 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Re: Szpital i co dalej?

Jak juz na nim usiądzie to mu się wstać nie będzie chciało


Niestety zdarza sie i tak. Dlatego warto protezę tymczasową zrobić jak najszybciej. A wózek choćby ze względów bezpieczeństwa (na początku przemieszczanie sie na większe odległści to może być problem) na pewno sie przyda. Wykorzystajcie to że pora roku sprzyja spacerom - mam na myśli spacer na protezie.

Pozdrawiam

Technik Ortopeda
Temat został zablokowany.
Więcej
2007/09/17 11:52 #9 przez kasia
kasia odpowiedział w temacie: Re: Szpital i co dalej?
No i stało się tata ma dostać i kule i wózek, nie wiem czy ten wózek jest konieczny? Jak juz na nim usiądzie to mu się wstać nie będzie chciało. W środe ma dostać wniosek do "Rept".
Byle by do przodu. Dzękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam, Kaska
Temat został zablokowany.
Więcej
2007/09/17 08:05 #10 przez kasia
kasia odpowiedział w temacie: Re: Szpital i co dalej?
Witam, wybranym Zakładem jest :
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
WOJEWÓDZKIE ZAKŁADY ORTOPEDYCZNE
UL. BATOREGO 17, BYTOM
Szkoda, że w Katowicach takiego nie znalazłam:(
Dzisiaj powinnam wiedzieć coś więcej, tata leży na oddziale kardiologicznym, ma cukrzyce od 25 lat i słabe serce-jak okazało się po amputacji. Martwie się, noga ucięta pod kolanem.
Pozdrawiam, Kaska
Temat został zablokowany.
Więcej
2007/09/16 19:49 #11 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Re: Szpital i co dalej?

ŻE NIE JEST TAK JAK BYĆ POWINNO !


Niestety rzeczywistość nie jest taka jak być powinna a lekarze często wykazują sie ignorancją i niewiedzą która kompromituje ich w świetle zawodu który powinni wszak wykonywać z powołania.
Jeśli mogę coś poradzić... . W sprawach technicznych dotyczących zaprotezowania służę radą, pytaj jestem protetykiem i w miarę swoich możliwości postaram sie pomóc.
Spróbuj znaleźć zakład ortopedyczny (najlepiej blisko miejsca zamieszkania - na naszej stronie www www.ortocentrum.com.pl/html/pol/klienci.html znajdziesz listę) i tam wspólnie z protetykiem ustal co jak i gdzie. no i pytaj, pytaj, pytaj...

Wiem, że sytuacja może wydawać sie ciężka ale widziałem już nie raz i nie dwa jak szybko wracały do zdrowia osoby po amputacjach kiedy dostawały swoje pierwsze protezy. W ich sytuacji najważniejsza jest chęć do życia i pomoc ze strony najbliższych.
Reszta przy odrobinie dobrej woli i wysiłku przychodzi niemal sama.

Pozdrawiam !

Technik Ortopeda
Temat został zablokowany.
Więcej
2007/09/16 17:02 #12 przez mlutek
mlutek odpowiedział w temacie: Re: Szpital i co dalej?
No hej:)
Jak widzisz zawsze problemow nie brakuje:) Oj co do poradnika to jest On ciekawie napisany, jesli zas chodzi o praktyke to wiadomo jak to jest w rzeczywistosci... niestety nic ci na to nie poradze….generalnie obecnie wszysko się kreci wokół pieniędzy wiec pewnie jakby byla prywatna sluzna zdrowia pewnie inaczej toby wyglądało…jesli się czegos nie wie to najprostsza metoda to pisac albo się pytac. Na pewno chociażby tutaj na forum ktos Ci odpowie i poinformuje
Oj duzo gorzej było kilka lat temu wtedy na temat amputacji nic nie było wiadomo. Teraz chociaz o tym problemie się wiecej pisze na necie
Zapytam jeszcze czy jest to amputacja tylko udowa czy goleniowa bo to ma znaczenie
Oj glowa do gory na pewno dobrze będzie…
Generalnie p Ania ma racje ze czym wczesniej tym lepiej, tylko trzeba czasu aby kikut się wygoil, o tym kiedy można będzie pobrać próbna miare zadecyduje niech lekarz lub może protetyk ale mi się wydaje ze to jeszcze zbyt wczesnie ( kiedys słyszałem opinie ze po 2-3 miesiacach od zabiegu jeśli wszystko się dobrze wygoilo i kikut powrocil do swej objętości oraz jest zahartowany poprzez bandażowaniem jak jest obecnie bo sie zmienila technika i podejscie tego juz nei wiem:)
Jeśli się nie widzi pacjenta trudno ocenic i doradzic kiedy można pobrac miare
W bandazowaniu chodzi o odpwiednie uformowanie kikuta, mnie tez nikt nie uczyl bandażowania a generalnie jakos mam dopasowany te kikut. Chyba czym lepiej się od początku bangazuje tym ten proces jest szybszy, ale ogolnie i tak trzeba czasu bo i podczas chodzenia już na probnej protezie oraz dalej tez się jeszcze będzie przez jakis czas formował..
Pozatym tez musisz wiedziec i ostrzec tate ze wszelka zmiana już po wykonaniu stalej protezy w wadze jest niewskazana bo wtedy tez się zmienia kszlalt io wymiar kukuta i mogą być trudnsoci w chodzeniu.
Na razie jak piszesz faktycznie bądź cierpliwa bo od momentu amputacji nigdy pozniej nie jest już z gorki a raczej pod …zawsze jakies trudności
Pozdrawiam i zycze wiec powodzenia
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.203 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art