Forum

Poradniki do pobrania

problem po zaprotezowaniu

Więcej
2010/10/12 15:49 #2 przez Bogusia853
Bogusia853 odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Cyccuss ma racje,zatruwaj zycie protetykowi az zrobi dobrze i nigdzie nie bedzie uwierała,przeciez to nie chińskie buty za 20 zł a cos w czym mąż ma czuc sie komfortowo-nooo prawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/10 13:37 #3 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
witam
pewnie poleczka z tyłu protezy jest za wysoka lub brzegi leja są za ostre ja bym podciął z tyłu lej lub nadłożył żywicę żeby kanty nie były ostre z tego co piszesz maż ma amputacje podudzia udaj się z powrotem do tego protetyka niech poprawi lej
pozdraiwam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/10/08 20:33 #4 przez Grażyna
Grażyna odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Mąż po kilku miesiącach ma wymieniony lej na inny.Poprzednio nad kolanem( z tyłu uda) miał otwartą ranę.Protetyk stwierdził,że kikut zmalał i za głęboko wchodzi w lej.Nosił już 4 skarpety.
W nowym przez kilka dni było dobrze,ale teraz znów jest tak samo.Tym razem protetyk twierdzi,że to przez to że mąż siedząc ma zgiętą nogę i brzeg leja wbija się w skórę.
Nie zawsze przecież można siedzieć z zupełnie wyprostowaną nogą.
Nie dość,że go boli to obawiam się zakażenia.Mąż choruje na cukrzycę,ale amputacja nie była spowodowana tą chorobą.Uparł się i chodzi co prawda niewiele ,ale z raną.
2x dziennie jest rana dezynfekowana,założony sterylny opatrunek,ale jak ma się zagoić
skoro stale jest drażniona.
Może ktoś miał takie nieprzyjemne doświadczenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/05/25 15:32 #5 przez mateuszkab
mateuszkab odpowiedział w temacie: plastyka kikuta
Witam,mam problem z zaprotezowaniem,ponieważ spód kikuta mam cały w przeszczepach skórnych i porobiły mi się nieładne blizny i głębokie bruzdy,odwiedziłem kilku protetyków i powiedzieli mi,że muszę mieć wykonaną kosmetykę kikuta i usunąć te blizny i przeszczepy,ponieważ obecny stan kikuta uniemożliwia dobre zaprotezowanie.
Potrzebuję namiary na dobrego lekarza,ośrodek co mógłby mi wykonać plastykę kikuta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/27 13:14 #6 przez agat
agat odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
WITAM
Niestety jestem po reamputacji podudzia( lekarze stwierdzili że kość była źle przygotowana a wdniu wypadku ratowali moje życie jestem po obustronnej amputacji podudzia gdy w grudniu odebrałam protezy to dosyć szybko nauczyłam się chodzić samodzielnie bez kul. Jednak stwierdzam że każdy przypadek jest inny te posty o tym świadczą ja teraz mam nadzieję że za 1 lub 1,5 m-ca będę miała nowe leje wysokość tylko wymaga to niesamowitego zachodu ćwiczeń jest bardzo trudno ale w Polsce dochodzę że trudno o profesjonalizm szkoda że tak mało ludzi dzieli się swoimi spostrzeżeniami opiniami wszystkim. Mam nadzieję że za pół roku będę chodzić jak pantera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/18 08:47 #7 przez andrzejp
andrzejp odpowiedział w temacie: Re: problem po zaprotezowaniu
Witam
Nie mam aż tyle doświadzcenia w protezach stałych.Myślę że Twój problem leży w przygotowaniu i cwiczeniach w chodzeniu.Spróbuj porozmawiac z protetykiem,aby sprawdził usatawienie protezy,możliwe że może byc minimalna różnica w wysokości i dlatego tak się dzieje.Ja na tymczasowej protezie jeszcze intesywnie sam nie chodzę,ale z jedną kulą chodzę prosto i stabilnie,mimo że jeszcze troszkę odczuwam napór na kikuta.Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.142 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art