Poradniki do pobrania

Dlaczego tak cicho?

Więcej
2013/02/21 15:22 #1 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Dlaczego tak cicho?
nie wiem , nie robiłem :)) ale chyba nikt nie narzekal jeszcze , wiesz pjęcie dobra proteza ...przecież oni robią tylko lej , reszta to wyrób fabryczny, więc poskładac do kupy to każdy umie , nie widzę w tym zadnej sztuki , po prostu parę srub i złożona , z lejkiem jest juz gorzej , musi byc dopasowany do konkretnego czlowieka ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/21 14:26 #2 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Dlaczego tak cicho?
Faktycznie do Ortezis masz kawałek. Ja protezę robiłem w Tarnowskich Górach, 200km od mojego domu, ale czasem warto jest przeliczyć czy się opłaca. A w Ortezis robią dobre protezy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/21 09:33 #3 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Dlaczego tak cicho?
Na Baśniowej w wawie , za lej z żywicy (lej uda)7 tys chciał , w następnej firmie w której pytalem w stolicy 13-14 tys, w Konstancinie w Mark protetik, 2100, tak że każdy ceni sobie jak chce:) mowa o samym leju. A Ortezis całą protezę za ok 9 tys , oczywiście nie jakis tam cud , ale już dałoby sie chodzić , gdybym miał troche bliżej do Ortezis to już bym pewno tam zrobił...ale trasa jest barierą nie do pokonania , chyba że cos wymyslę jak Pfron ruszy z tym nowym programem dofinansowań

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/21 08:21 #4 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Dlaczego tak cicho?
A jest może ktoś dobrze obeznany w protezach podudzia? Mam tylko dwa pytania. Ja mam protezę z lejkiem silikonowym i niedługo będę musiał zrobić nowy lej protezowy i wymienić stopę. Pytanie 1 czy lej protezowy z włókna węglowego lepiej się sprawuje od leja standardowego, chodzi o to czy nie jest za cienki i nie będzie ciął silikonu, a może znacie lepsze rozwiązanie? Pytanie 2, jaką stopę dla osoby dużo chodzącej, żeby też długo wytrzymała? W ogóle jeśli znacie ceny stóp protezowych z różnych miejsc to piszcie, jaka stopa, gdzie i za ile, będzie łatwiej mnie i innym użytkownikom, bo różne zakłady oferują te same stopy w różnych cenach. Jak będziemy pisać co gdzie ile kosztuje to może zaoszczędzimy trochę na protezach. Już mogę podać dwie ceny w Vigo- ortho dawny SOL w Reptach-Tarnowskie Góry. Lej silikonowy bez poszycia czyli ten przezroczysty Ossura 2300zł. poszycie prawej stopy 650zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/21 07:37 #5 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Dlaczego tak cicho?
trudno mi sobie wyobrazić , że jestem w kościele ;-) , ale chodziło mi o to abym miał z tej półki cenowej , co ten biedny Pistorius , który nie nie umie traktować kobiet , tylko do nich strzela :-P . A c-leg jest podobno ciężki więc i tak by się u mnie nie sprawdzil , krótki kikut nie ma tyle siły ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/20 22:31 #6 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Dlaczego tak cicho?

ja to bym chcial taka jaka ma Pistorius:) ale jakbym mógł pochodzic kilka dni w c-leg , to juz byłoby fajnie .


Piotr,

ja wiem, ze Ty to wiesz, i ze to byl zart z Twojej strony, ale to forum czyta tez chyba sporo "nowicjuszy" i oni moga tego zartu nie zrozumiec.

Pistorius jest amputowany ponizej kolan. C-leg jest proteza dla osob amputowanych powyzej kolana. Osoba amputowana powyzej kolana nie moglaby miec protez takich jakie ma Pistorius. A Pistorius nigdy nie moglby uzywac c-leg.

Protezy sportowe (takie jakie znamy ze zdjec Pistoriusa) sa nawet nieco podobne w wypadku amputacji powyzej kolana (mam taka do joggingu), ale na nich nie bardzo da sie normalnie chodzic. Taka proteza wymaga nieustannego ruchu. Stojac gdziekolwiek, praktycznie musisz w niej bez przerwy "tanczyc". Wyobraz sobie, ze jestes na mszy w kosciele :-)

Pozdrawiam
m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.474 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art