Poradniki do pobrania

Infekcja kikuta kończyny dolnej

Więcej
2014/03/27 15:26 #13 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Infekcja kikuta kończyny dolnej
w zasadzie powiem to samo: to forum wyjasniło mi wiele spraw po amputacji , lekarze mi tego nie mówili , a forumowicze pokierowali mnie co i jak mam robic , gdzie sie udać co załatwiać i gdzie ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/27 09:40 #14 przez Mirko
Mirko odpowiedział w temacie: Infekcja kikuta kończyny dolnej
Każda z porad jest warta przeanalizowania, tym bardziej że póki nie wszedłem na to forum, porad takich nie był mi w stanie udzielić dosłownie nikt, również ludzie u których leczę się od lat.
Zabawne, w protezach chodzę już 30 lat, a dopiero od roku mam trudności o których mowa. No i padł blady strach, bo straszyli o powtórnej amputacji. Zacząłem się początkowo nawet do tej myśli przyzwyczajać, planować co dalej. Paradoksalnie- jeśli do tej pory nie myślałem, nie martwiłem się o swoje zdrowie, tak oto wizja utraty kolejnego kawałka nogi wzbudziła we mnie potworny strach, no bo znowu zmieniać trzeba wszystko, bo znów jeszcze bardziej pod górkę itp..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/26 16:24 - 2014/03/26 16:29 #15 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Infekcja kikuta kończyny dolnej
Szanowny Panie Piotrze33.

Przepraszam za złą interpretację. Różne rzeczy już w życiu słyszałem. Raz widziałem człowieka z oparzeniem skóry po okładach ze świeżej kapusty. Jako chłodny okład przynosiły ulgę w bólu związanym z zakrzepicą. Niestety przy dłuższym leżeniu na ciepłym ciele, kapusta zaczęła fermentować, a powstający kwas mlekowy podrażnił osłabioną skórę i doprowadził do powstania owrzodzeń...

Tym nie mniej z Pana zgorzelą zęba warto byłoby zgłosić się do stomatologa. Kluczowe jest usunięcie zajętej tkanki. Tutaj żadne antybiotyki, naturalne czy nie, raczej nie pomogą.

Pozdrawiam Serdecznie!


Szanowny Panie Mirko:

Chciałbym odnieść się do jeszcze jednej informacji: zasadniczo nie należy przemywać rany kodanem. Roztwory alkoholu powodują denaturację tkanek na granicy kontaktu z alkoholem - ten dalej nie penetruje w związku z czym bakterie są bezpieczne, a po usunięciu/wyparowaniu alkoholu mają świeże substancje do żerowania. Niestety podobnie czyni woda utleniona.

Z ewentualnych opcji leczenia, jeśli Fibrolan nie pomoże/lekarz zdecyduje o jego nieprzydatności w tym przypadku, warto byłoby jeszcze podpytać o opatrunek typu VAC - ciągłe, lokalne podciśnienie "zasysa" wysięk zapalny wraz z bakteriami, zapewniając w miarę czyste pole do regeneracji skóry.

Terapia tlenowa/hiperbaryczna również mają na tym polu swoje osiągnięcia.

Obie powyższe metody wymagają trochę więcej zaangażowania i poświęcenia czasu/środków finansowych -tym nie mniej warto jest rozejrzeć się w ich dostępności, tak na wszelki wypadek.

Pozdrawiam Serdecznie!
Ostatnia edycja: 2014/03/26 16:29 przez Comatusapiens.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/26 15:02 #16 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Infekcja kikuta kończyny dolnej
czy ja mu kazałem czosnek na rany kłaść???? ty to wszystko wiesz i na wszystkim sie znasz, człowiek orkiestra...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/26 00:30 - 2014/03/26 00:32 #17 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Infekcja kikuta kończyny dolnej
Szanowny Panie Mirko!

Nie wiem jak dokładnie wygląda Pana owrzodzenie, tym nie mniej:
-jeśli rana jest bardziej płytka i rozległa niż głęboka, można byłoby spróbować maści Fibrolan i opatrunku Bactigras. Oba te produkty nie są tanie a w dodatku Fibrolan jest tylko na receptę. Tym nie mniej są to produkty o stosunkowo dużej skuteczności w gojeniu tkanek. Fibrolan rozkłada praktycznie wszystko co przesącza się z rany więc bakterie nie mają na czym rosnąć, a opatrunek Bactigras nie odrywa odnawiającego się naskórka, zapewniając przy tym dopływ powietrza.

Powyższe najlepiej jest zastosować pod kontrolą i po konsultacji z lekarzem. Tym nie mniej jeśli nie powie on inaczej to: ranę przemyć octeniseptem, pozwolić "wyschnąć", następnie nałożyć Fibrolan, przykryć Bactigrasem, całość zabezpieczyć zwykłym kompresem gazowym. Opatrunek zmieniać codziennie. Przy zmianie opatrunku raczej "delikatnie" traktować ranę, żeby nie uszkodzić świeżego naskórka (bez szorowania, tylko skrupulatne zebranie "zużytej" maści, przemycie octeniseptem i nałożenie nowej porcji). Po tygodniu powinno być wyraźne gojenie.

W sumie powinno się udać nawet bez stosowania antybiotyku, chociaż jeśli lekarz je przepisze (szczególnie w oparciu wymaz i antybiotykowrażliwość) to na pewno nie zaszkodzą.

Nie wiem jaka była przyczyna amputacji. Jeśli nie była to przyczyna urazowa, to kluczowe może okazać się leczenie choroby podstawowej (cukrzyca, zaburzenia krążenia).

Alkohol odradzam.

Maść z nagietka raczej jeśli powyższe zawiedzie.

Czosnek - w dużych ilościach i do wszystkiego ale tylko doustnie i raczej polski:). Odradzałbym od nakładania środków spożywczych na rany. Nawet do celów spożywczych zalecałbym czujność, szczególnie względem chińskiej podróbki zalewającej rynek :(

Pozdrawiam!
Ostatnia edycja: 2014/03/26 00:32 przez Comatusapiens.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/25 18:00 #18 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Infekcja kikuta kończyny dolnej
tak , jak lezałem po wypadku zaraz to chcieli mi to podpiąć , ale po prostu nie zgodziłem sie ...idź do warzywniaka , kup parę główek czosnku , to naturalny antybiotyk , śmierdzi ale działa ...sam na zgorzel zęba stosowałem i pomogło. Zgorzel to też zakażenie przeciez...chyba że nie mam racji to mnie poprawcie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.213 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art