Forum

Poradniki do pobrania

Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.

Więcej
2011/12/12 15:29 #13 przez michall
michall odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
No i jestem po wizycie w Stocerze w Konstancinie. Hmm... no niestety okazuje sie iz tam na miejscu nie wykonuja operacji amputacji juz od jakiegos czasu... wiec oczywiscie moga wykonac mi super proteze ale dopiero kiedy jakis szpital wykona mi aputacje (wyluszczenie w stawie kolanowym).
Po dlugich naradach zaproponowali rowniez iz moga wykonac proteze w moim obecnym stanie... ale ograniczy sie ona wylacznie do dobrej stopy (c-walk) oraz najlepszej klasy materialow tytanowych.

No i stoje przed dylematem... Zastanawiam sie czy taka dobra stopa (macie jakies opinie o c-walk?) zda egazmin bez porzadnego kolana.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/12 05:54 #14 przez michall
michall odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
Faktycznie nie precyzyjnie sie wyrazilem. Ja teoretycznie mam swoj staw kolanowy, ale w jest on praktycznie bez uzytku, zakres ruchow to doslownie kilka stopni, a sila jaka w nim wladam nie pozwala mi praktycznie na zadne nim operowanie. Wiec "wisi" sobie on swobodnie w obecnej protezie i wraz ze wspomnianym szczatkowym kikutem tylko przeszkadza w jakims sensownym protezowaniu.

Dobra, na mnie pora, przede mna 180 km do Konstancina :)
Dam znac jak wroce ;)
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/11 22:18 #15 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
Michall,

nie wspominalem o nauce chodzenia, ale….

Rozumiem, ze (opis „tuz za kolanem” jest wg. mnie nieprecyzyjny, „nad kolanem” lub „pod kolanem” byloby jednoznaczne) przy dotychczasowych protezach aktywnie uzywales wlasnego kolana.
Nie miales dotad podudzia i stawu skokowego (dobrze rozumiem?).

Wyluskanie w kolanie zapewni Ci co prawda dlugi, „komfortowy” kikut, ale pozbawi Cie kolejnego waznego stawu. Umiejetnosc (nawet najlepsza) poruszania sie na protezie podudzia nijak sie ma do poruszania sie na protezie udowej (zlosliwcy mawiaja, ze amputacja pod kolanem - w porownaniu do amputacji nad kolanem - to tylko "drasniecie").

Powodzenia.
Pozdrawiam. m.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/11 17:32 #16 przez rober
rober odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
Daj znać jak Ci poszło.

Pozdrawiam Robert
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/11 17:13 #17 przez michall
michall odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
No nic, jutro bede w Konstaninie w Stocerze i w Mark Protetik, to mam nadzieje sie czegos konkretnego dowiedziec.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/11 16:41 #18 przez rober
rober odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
W takim razie wybacz.
Skoro w protezie umiesz już chodzić, to pozostaje zmiana obwodu kikuta.
Może znajdzie się jakaś osoba która miała podobny przypadek do Twojego i wyjaśniła by jak ten proces przebiega.
Ja w każdym bądź razie życzę Ci powodzenia.

Pozdrawiam Robert
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.271 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art