Forum

Poradniki do pobrania

Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.

Więcej
2011/12/11 12:00 #19 przez michall
michall odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
Panowie, ale o jakiej nauce chodzenia My mowimy :) Ja 30 lat chodze na protezie.
Ta amputacja... ma na celu wyciecie szczatkowego kikuta tuz za kolanem.
Mysle iz robiliby mi wyluszczenie w stawie kolanowym. Na codzien pracuje, dlatego chcialbym aby wszystko odbylo sie w miare szybko... oczywiscie na tyle na ile to mozliwe.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/11 08:11 #20 przez rober
rober odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
Cześć Michał. Maciek ma rację. Pobranie miary podczas operacji jest niemożliwe. Kikut może nawet kilka miesięcy zmieniać swój obwód.
Najpierw w zakładzie rehabilitacyjnym dostaniesz tymczasową protezę do nauki chodzenia.
W moim przypadku lej wymieniałem 3 razy zanim zrobiłem ostateczny a cały okres od amputacji do protezy ostatecznej trwał jakieś 10 miesięcy.
Nie napisałeś czy kolano również będzie amputowane?

Pozdrawiam Robert
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/11 00:15 #21 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
Michall,

pobranie miary na tuleje protezy podczas operacji to zwykla bzdura.

Kikut musi sie zagoic, a blizny pooperacyjne musza nabrac ostatecznej formy.
Dopiero wtedy mozna wykonac pierwsza tuleje. W miare chodzenia kikut zmienia ksztalt i tuleja musi zostac dostosowana.

Po kilku (lub kilkunastu) miesiacach chodzenia na protezie (to zalezy od intensywnosci jej uzytkowania) tuleja powinna byc jeszcze raz na nowo dostosowana ( jezeli nie chcesz korygowac kikuta dodatkowymi skarpetami, a to nigdy nie jest najlepszym rozwiazaniem).

Na razie. m.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/10 15:38 #22 przez michall
michall stworzył temat: Swiadoma decyzja o amputacji i jak szybko zaprotezowanie.
Witam serdecznie.
Od urodzenia poruszkam sie na protezie (wada wrodzone). Odpowiednie zazaprotezowanie przez 30 lat uniemozliwial mi szczatkowy kikut tuz za kolanem.
Od wielu lat lekarze namawiali mnie na amputacje tego szczatkowego kikuta i ze dzieki temu bede mial szeroki wachlarz mozliwosci zaprotezowania.

Mam do Was pytanie, czy gdybym zdecydowal sie na taka amputacje to jak dlugo to wszystko trwa ? (mniej wiecej oczywiscie). Ile czasu od zabiegu musialbym czekac na nowe oprotezowanie ? Kiedys slyszalem ze juz podczas operacji jest mozliwosc pobrania miary na nowa proteze.
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.158 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art