Poradniki do pobrania

Przywitanie

Więcej
2012/01/13 14:22 #13 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Przywitanie
Witaj Nataliax

Współczucie waszej ciężkiej sytuacji.
Przekaż dziadkowi poradnik dla osób po amputacjach www.ortocentrum.com.pl/new/index.php
Jest tam wiele, z których sądze skorzystacie.
Powodzenia i wytwałości.

Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/01/13 12:13 #14 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: Przywitanie
Witaj bardzo ci współczuję oraz twojemu dziadkowi, ja również jestem po pourazowej amputacj obu kończyn dolnych na wysokości 1/3 uda (wypadek kolejowy) rozumiem twojego dziadka bo to jest naprawdę duże przeżycie i człowiek nie bardzo wie co ze sobą robić, szok, bóle fantomowe które także mi od ponad roku dokuczają i co gorsze że nie można z nimi wiele robić ponieważ koło 75% osób po amputacjach z tym problemem próbuje sobie poradzić bez skutku, nawet medycyna jest bezradna. W niektórych przypadkach te bóle z czasem się zmniejszają ale pózniej znowu wracają, jak widzisz jest to złożony problem. Staraj się dziadkowi pomagajć psychicznie wspierajcie go jak możecie, to że on czasami ma takie negatywne zachowanie to jest to związane właśnie z brakiem akceptacji swojego kalectwa wiem po sobie i dalej się z tym borykam chociaż już w trochę mniejszym stopniu. Myślę że z czasem bedzie lepiej i dziadek zrozumie że musi sobie pomóc aby mógł w miarę normalnie funkcjonować i żyć baz względu na bariery psychiczne które bedzie musiał pokonać. Życzę tobie dużo wytrwałości a dziadkowi zdrowia w powrocie do normalności, proszę pozdrów odemnie dziadka trzymam za niego kciuki!.
Jakbyś miała jeszcze jakies pytania,watpliwosci pisz smiało na PM, możesz sobie też poczytać i wydrukować poradnik dla osób po amputacji kończyn dolnych moze się przydać podaję link: http: www.ortocentrum.pl serdecznie pozdrawiam.

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/01/12 12:08 #15 przez nataliax
nataliax odpowiedział w temacie: witam, proszę o rady
witam
mój dziadek rok temu miał amputowaną nogę...
w październiku 2010 był u lekarza który stwierdził ze wszystko ok, już na święta 2010 dziadek leżał non stop w łóżku a jego noga była fioletowa, 30 stycznia amputowano mu nogę poniżej kolana, miał tak ogromne bóle fantomowe, że morfina nawet nie pomagała, niestety 8 stycznia amputowano mu nogę powyżej kolana, strasznie się załamał,
w naszym otoczeniu jest bardzo mało osób po amputacji, czy ktoś może ma sposoby jak pomóc takiemu człowiekowi się chociaż trochę pozbierać?...
jest ciężko.... po kilku miesiącach po amputacji prawej nogi dowiedział się mój dziadek że lewa jest również w stanie fatalnym,miał robione bajpasy, do tego podczas tych dramatycznych sytuacji zmarła moja babcia, żona dziadka, to jeszcze bardziej go dobiło.
jest bardzo nie znośny, narzeka na wszystko, krzyczy, nie ma szacunku do bliskich, co robić w takiej sytuacji ?
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/11/10 09:50 #16 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: Przywitanie
Cześc Joanna,fajnie że się odezwałaś mam nadzieję że już troszeczkę się lepiej czujesz po tych strasznych przejściach.Masz rację użalanie się nad sobą niewiele pomaga trzeba brnąc do przodu oczywiście nie zapominając o tym co było bo tak naprawdę tego nie da się wymazac z życia,życzę ci wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu i pozytywnego myślenia ;-)

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/11/10 08:04 #17 przez Joanna85
Joanna85 odpowiedział w temacie: Re: Przywitanie
Dziękuję za dobre słowa. To prawda, nie można się poddawać- mój tato by sobie tego na pewno nie życzył.Trzeba wziąć się w garść-inni mają gorzej ode mnie. Nie żyjemy zresztą na samotnej wyspie. Zamiast narzekać, to może zacznę robić coś sensownego-skoro tacie nie umiałam pomóc, to może teraz swoją uwagę przekieruję na inne osoby-wokół jest tyle do zrobienia...

Pozdrawiam serdecznie:)

Joanna
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/10/23 13:47 #18 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: Przywitanie
Asiu nie wiem co mam napisac jest to bardzo smutne,jesteś rozgoryczona i nie bez powodu ponieważ tak jak piszesz nic Ci się w życiu nie układa a wręcz przeciwnie jeszcze nie możesz liczyc na wsparcie najbliższych.To prawda żyjemy w takim Kraju który nie pomaga rodzinom w sytuacjach trudnych a Polityka prorodzinna to faktycznie tylko słowa,i slogany przedwyborcze,biedniejemy z dnia na dzien sytuacja matek i ich rodzin jest coraz gorsza,a politycy pierwsze co po wyborach to chcą sciągania krzyży.Załosne i wstyd dla naszego Panstwa jak można tw taki sposób traktowac biednych,bezrobotnych,schorowanych swoich obywateli pomocy żadnej a jeszcze patrzą żeby gdzies skubnąc z tych najuboższych bo ten który ma to będzie miał więcej a ten biedak to zawsze Wiatr w oczy.Joanno nie zamartwiaj się tak całkiem przyjdzie dzien że to się zmieni na lepsze,masz dla kogo życ i niech to będzie jakimś bodzcem do dalszego życia, życze ci wszystkiego dobrego i nie przekreślaj wszystkiego w twoim życiu są też dobre rzeczy,małe z których się trzeba cieszyc.Głowa do góry.Pozdrawiam :->

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.163 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art