Forum

Poradniki do pobrania

Jaka proteza za ok. 50 tys zł

Więcej
2008/08/13 15:51 #31 przez tomek
tomek odpowiedział w temacie: Re: Jaka proteza za ok. 50 tys zł
Heniu będąc u propetyka w jednym zakładzie podali cenę 2600 w drugim 3600 obie firmy otobok jednak rózniły sie one miedzy sabą . Rozmiar tu nie był ważny .
Pokazywano mi jeszcze stopy innej firmy gorszej jakości i oczywiście tańsze. We wrzesniu będą targi w Łodzi na które się wybieram , myślę że zdobedę tam sporo informacji i cenowych równiez. Pozdrawiam Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/08/13 07:09 #32 przez henryk
henryk odpowiedział w temacie: Re: Jaka proteza za ok. 50 tys zł
Kontynuujac jeszcze poprzedni wątek.Jestem bardzo ciekawy za ile moge kupić np stopę?.Rozmiar 42,obciążenie do 100 kg.Spodziewam się,że odpowiedzi nie uzyskam....a jeslitak, to wymijającą.(celowo nie podaję typu....aby po rozeznaniu cenowym dopiero zdecydowac na co mnie stac.....).Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/08/13 06:57 #33 przez henryk
henryk odpowiedział w temacie: Re: Jaka proteza za ok. 50 tys zł
Witam.Jak widzę wszyscy mamy podobne odczucia.Nic nie wiadomo o cenach poszczególnych elementów protez (jest to przeciez bardzo istotne dla protez modułowych,gdzie poza indywidualnie zrobionym lejem ,reszta jest elementami katalogowymi).Mozna je wymieniać w przypadku uszkodzenia lub chęci zastapienia elementem np z wyższej półki.Zgadzam się ze zdaniem moich przedmówców........rynek jest duży, firm protetycznych coraz wiecej....a ceny?Nieznane dla potencjalnych klietów.Nie mamy możliwości rynkowej analizy poszczególnych części.Każdy z nas z pokorą przyjmuje cenę podaną przez poszczególny zakład i nie ma możliwosci porównania z ceną w innym miejscu.Czas może coś tu zmienić .Poki co myślę,że ta strona może w tym pomóc.Można stworzyc katalog cen jakie za poszczegłony element protezy kazdy z nas zapłacił i w którym zakładzie dokonywał zakupu.Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/08/12 19:28 #34 przez tomek
tomek odpowiedział w temacie: Re: Jaka proteza za ok. 50 tys zł
Witajcie i poperam w całości Jana. Tworząc stowarzyszenie w samej rzeczy istnienia organizacji osób po amputacjach jest normalną rzeczą że będziemy zbierac informacje o zakładach propedełtycznych o ich wyrobach i jakości usług, Nie będzie nas dotyczył ani kodeks handlowy ani reklama czy antyreklama. Jednoczesnie po zapoznaniu się z pracą i cenami zakładów będziemy mogli informować się nawzajem a przez to wpływać na jakośc i wysokość wykonywanych usług. Przecież to my jesteśmy klijentami .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/08/12 14:32 #35 przez jmwojt
jmwojt odpowiedział w temacie: Re: Jaka proteza za ok. 50 tys zł
marto,chyba trafiłaś w sedno sprawy,jest to trudna sprawa do sprawdzenia.w każdym zakładzie protetycznym inne ceny,nie tylko za poszczególne elementy ale również za robociznę.ja nie spotkałem się z tak wysokmi cenami,porównam,ceny wykonania zwykłego leja plus wkładka do niego w ramach naprawy protezy tymczasowej.pierwsza firma wykonała mi za572zł i chodzić nie mogłem protetyk twierdzi że ma tak ogniatać .poszedłem z tym problemem do innego protetyka wysmiał poprzednika-poprawil i nie uciska,zapytałem ile kosztuje zrobienie u nich takiego leja z wkładką -360zł.konkluzja,gorszy protetyk ceni sie znacznie wyzej od w/g mnie lepszego.tym razem nie wymienie z nazwy zakładów oba mieszcą się w konstancinie.MOZE GDYB UDAŁO NAM SIĘ ZORGANIZOWAĆ STOWARZYSZENIE MOGLIBYSMY WPLYWAĆ NA KSZTAŁTOWANIE SIĘ TYCH CEN mam taką nadzieję.pozdrawiam jan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/08/12 12:36 #36 przez Marta
Marta odpowiedział w temacie: Re: Jaka proteza za ok. 50 tys zł
Tak Henryku dokładnie o to mi chodziło, bo jeżeli chodzi o lej to rozumiem, że jest to sprawa bardziej indywidualna o różnej trudności wytworzenia i tu wierzę że ceny mogą się różnić, choć zapewne i tak istnieje jakiś przedział cenowy dla amputacji udowej. Ale ceny kolan, stóp i adapterów są przecież pewnie stałe i nie zależą przecież od samej amputacji. I tak się zastanawiam czemu tak trudno jest uzyskać informację o cenach jeżeli nie całej protezy to o cenach poszczególnych jej elementów?!!! Czyżby strach przed walką cenową firm protetycznych, taka cicha zmowa? Ostatnio ten temat mnie dość mocno zdenerwował, bo jak byłam w pewnej "znanej" firmie protetycznej to zaproponowano mi protezę za 144 000 (tak tysiące) zł, twierdząc że wszystkie inne rozwiązania są beznadziejne i nawet nie chciano za bardzo o nich rozmawiać i sądzę, że bardziej jak moje dobro tamtejszych protetyków obchodził niezły zarobek, jeszcze dodam, że cena leja nie była kalkulowana w stosunku do trudności oprotezowania, tylko podana z ich "tajnego" katalogu. I tak też się jeszcze zastanawiam, bo przecież te poszczególne elementy typu kolano, stopa, itd, są sprowadzane z zagranicy zapewne w euro czy dolarach, a patrząc na kurs euro-dolar-złoty ceny te przez ostatnie dwa lata powinny dość znacznie spać, a tak chyba się nie stało... Tak czy inaczej powinny być dostępne powszechnie cenniki poszczególnych elementów protezy, jeżeli nie dokładne to chociaż tak od do, bo chciałabym wiedzieć ile tak naprawdę ta część kosztuje, a ile to robocizna..., bo boję się że dochodzi tutaj często do nadużyć ze strony firm protetycznych, których można by uniknąć jakby była możliwość ogólnego porównywania cen...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.557 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art