Forum

Poradniki do pobrania

Jaka proteza za ok. 50 tys zł

Więcej
2008/08/06 07:49 #37 przez henryk
henryk odpowiedział w temacie: Re: Jaka proteza za ok. 50 tys zł
Witam.Myślę,że Marcie chodzi jednak o konkretniejsze informacje ......finansowe.Czy można podać szacunkowy koszt (podajac dolna i górna wartość rynkową)poszczególnych elementów protezy.Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/13 19:57 #38 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Proteza za 50 000 !!!
W Twoim poście jest zdecydowanie za mało informacji aby choćby spróbować odpowiedzieć na to pytanie. Proteza składa sie z trzech podstawowych elementów jakimi sa : lej protezowy, staw kolanowy (jeśli mówimy o protezie przy amputacji na wysokości uda) oraz stopa protezowa.
Aby prawidłowo dobrać protezę potrzebny jest szczegółowy wywiad z użytkownikiem
amputowani.pl/index.php?option=com_conte...;id=57&Itemid=66
W tej chwili na naszym rynku jest kilkadziesiąt stawów kolanowych i kilkadziesiąt różnych konstrukcji stóp. Każdy produkt ma swój limit wagowy (maksymalna waga użytkownika) oraz zakres aktywności użytkownika. Niektóre produkty mają też funkcje specjalne (np. staw kolanowy MAUCH firmy OSSUR
www.ortocentrum.com.pl/html/pol/produkty/udo.html
dzięki trzem trybom pracy jakie może wybrać użytkownik umożliwia komfortowe chodzenie po różnym terenie, naprzemienne schodzenie ze schodów, jazdę na rowerze ale kiedy trzeba można zablokować go całkowicie by wejść na drabinę, zejść po bardzo stromym terenie czy po prostu podnieść coś ciężkiego bez obawy niekontrolowanego zgięcia stawu. Funkcje specjalne posiadają też stopy protezowe - dla przykładu stopa z włókna węglowego CETERUS firmy OSSUR
www.ortocentrum.com.pl/html/pol/produkty/udo.html
posiada w swojej konstrukcji amortyzator pneumatyczny którego twardość może kontrolować użytkownik protezy by dopasować charakterystykę pracy stopy do różnych aktywności. Jeśli po prostu chodzimy na protezie amortyzator powinien dawać komfort płynnego chodu i amortyzację wstrząsów, jeśli jednak uprawiamy jakiś sport (biegamy, gramy w tenisa) na protezę działają dużo większe przeciążenia i wtedy amortyzator powinien być twardszy
Wiele osób na forum pyta o ceny komponentów z których składa się proteza. Najczęściej jednak tak jak to jest w przypadku Marty pytacie o to w trakcie bądź przed wykonaniem protezy. I to właśnie o cenę protezy powinniście pytać. Oto moich kilka rad dla osób szukających wykonawcy protezy:
1. Protetyk powinien mieszkać możliwie blisko Waszego miejsca zamieszkania (o ile to możliwe oczywiście) Niesie to za sobą wymierne korzyści w postaci szybkiego czasu reakcji na wasze problemy, czy zmniejszenie kosztów dojazdu do zakładu ortopedycznego.
2. Pamiętajcie że proteza to wyrób ściśle indywidualny i ważne jest aby poświęcano Wam odpowiednią ilość czasu bo tylko wtedy o indywidualnym podejściu możemy mówić.
3. Słuchajcie czy otrzymujecie konkretne odpowiedzi na Wasze pytania – macie prawo wiedzieć z czego i jak wykonana jest Wasza proteza (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku – pamiętajcie że protetyk zarabia pracując rękami a nie gadając:) )
4. Jeśli wydajecie konkretne kwoty na protezę ważne są też warunki w jakich zostajecie przyjęci – nie mówię tu o marmurach i złocie n ścianach ale odrobina intymności i poczęstunek kawą/herbatą jest mile widziany)
5. Pamiętajcie że w tej chwili na rynku polskim dostępne są komponenty z przynajmniej 5 różnych firm produkujących komponenty do protez. Każda z nich mówi o sobie że jest Liderem ;-) . Warto mieć wybór – nie ma kolana doskonałego może być jedynie lepiej lub gorzej dobrane do użytkownika.
6. I najważniejsze – rozumiemy że cena jest bardzo ważnym kryterium Waszego wyboru dlatego jeśli porównujecie ceny protez w różnych firmach upewnijcie się że wszystkie dotyczą tego samego zestawu - przykład:
Proteza z kolanem wieloosiowym i stopą z włókna węglowego może kosztować w firmie A jedną trzecią kwoty jaką zapłacicie w firmie konkurencyjnej B. A oto dlaczego:
Firma A zastosowała kolano czteroosiowe (np. 3A20 firmy Srejfeneder) i prostą stopę z włókna węglowego (np. TRES amerykańskiej firmy College Park Industries) www.college-park.com/CPStore/ProductsProductInfoTres.asp
A Firma B skomponowała zestaw ze stawem kolanowym siedmioosiowym Total Knee 2000 i stopą z włókna węglowego Vari Flex (produkty firmy OSSUR)

Pozornie wszystko się zgadza i oba zestawy pasują do pierwszego ogólnego opisu ale drugi zestaw jest zdecydowanie lepszy i bardziej funkcjonalny więc jego cena jak najbardziej adekwatna.
Moja rada – zawsze proście o listę konkretnych komponentów z jakich zbudowana będzie Wasza proteza – unikniecie wielu nieporozumień.
Pozdrawiam

Technik Ortopeda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/13 09:34 #39 przez Marta
Marta stworzył temat: Jaka proteza za ok. 50 tys zł
Witam. Mam pytanie, jestem po amputacji udowej (na wysokości ok.1/3 uda) i powoli sie przymierzam do kupna pierwszej protezy (teraz chodzę na tymczasowej). Mam do wydania ok. 50 tys. zł. Proszę o poradę jakie części warto kupić żeby się zmieścić w tej cenie i proszę podać przybliżoną wartość tych części. Chcę dodać, że jestem osobą bardzo aktywną i zależy mi jak najlepszym powrocie do dawnej sprawności.

Pozdrawiam
Marta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.784 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art