Forum

Poradniki do pobrania

Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego

Więcej
2012/04/23 07:10 #1 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Witaj

Osobiście w bardzo upalne dni i przy aktywności ruchowej znajduje chwilę, aby zdjąć protezę, umyć kikut i lejek delikatnym mydełkiem (dobrze wypłukać i wysuszyć) oraz chwilę odpocząć. Nie smaruje żadnymi środkami jeżeli proteza będzie po przerwie zakładana !
Balsamuje kikut jedynie wieczorem po kąpieli, gdy kikut będzie miał czas na regenerację. (używam balsamu Ossur clean&simple moisturing lotion)
Czekamy na inne posty i wypowiedzi użytkowników, jak radzą sobie w takich sutuacjach. :)

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/22 14:51 #2 przez asze
asze odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Ja po prostu pogodziłam się z normalną reakcją fizjologiczną, dbam o higienę (i to praktycznie tyle) i oddaję się życiu z apetytem, czego i Wam życzę! :)

asze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/22 13:44 #3 przez hala
hala odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
co stosujecie szczególnie w ciepłe dni do kosmetyki kikuta i czy te stosowane zabiegi zapobiegają poceniu, bo mnie przy dłuzyszym chodzeniu latem bardzo poci się w silikonie kikut i nie znalazłam na to dobrego sposobu, jeśli ktos ma doświadczenie w tych sprawach i może mi polecić np. jakieś kosmetyki to proszę o poradę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/14 16:07 #4 przez asze
asze odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Na odparzenia najlepsza maść witaminowa robiona przez farmaceutę jak dla niemowlaczka na odparzoną pupę - na noc gruba warstwa, a rano ani śladu zaczerwienienia :)

asze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/11 17:33 #5 przez jmwojt
jmwojt odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
f_marzena,no to dobrze,że nie musi tato jechać tak daleko.mam nadzieję,że wszystko się uda.pamietaj wielu lekarzy twierdzi ,że pończoszki silikonowe moga uczulać.tak mi powiedziala moja pani doktor bedac w konstancinie .uzywam ich już prawie miesiąc i jest dobrze,poprostu trzeba samemu sprawdzić.pozdrawiam ciebie i twojego tatę jan. :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/11 12:20 #6 przez f_marzena
f_marzena odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Nie nie wizyta jest u tego protetyka we wrocławiu, tak pończochy też będą

Marzena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.170 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art