Forum

Poradniki do pobrania

Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego

Więcej
2008/09/10 06:35 #13 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Mam pytanie Marzeno. Jaki system zawieszenia ma twój Ojciec (paskowy czy też podciśnienia lub inny)?. Jak długo w ciągu dnia porusza się na protezie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/09 13:35 #14 przez tomek
tomek odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Marzenka witam Cię co prawda ja niemiałem takich dolegliwości, ale podczas pobytu w Konstancinie na rechabilitacji kolega z sali miał podobne dolegliwości co twój tata. Powstawały pęcherze przy protezie tymczasowej i wysłany został na lasery. Niestety po wysuszeniu podczas nastepnych ćwiczeń chodzenia powstały ponownie. Lekarz przerwał mu naukę chodzenia i wysłał go do dermatologa by sprawdził przyczynę
Może tu jest jakaś przyczyna - uczulenie.
Ja by poprawić sobie chodzenie zakupiłem skarpetkę z silikonu , muszę przyznać konfort chodzenia poprawił się i nie czuje dolegliwości ucisku i optarć ale niewiem czy to da coś w prztpadku twojego taty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/09 13:23 #15 przez f_marzena
f_marzena odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Tak wiem, że najlepiej skonsultować się z lekarzem sądziłam, że jednak coś mi jeszcze doradzicie ( po za wizytą u lekarza). Pecherze zdecydowanie nie są odciskami, podeszły wodą...może jednak ktoś miał takie dolegliwości?

Marzena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/09 12:56 #16 przez jmwojt
jmwojt odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
f_marzena,przyczyn moze być wiele moze to byc odparzenie a może odgniecenie,lub uczulenie.każda z tych przyczyn powinna być skonsultowana z lekarzem i protetykiem.oni napewno poradzą trudno radzić na odległość.każdy przypadek jest indywidualny jan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/09/09 11:23 #17 przez f_marzena
f_marzena odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Witam Was wszystkich bardzo serdecznie... pisze bo mam pewien problem zreszta jak większość z Was. W kweitniu mój tato miał amputowaną prawa nogę pod kolanem, jest juz po turnusie rehabilitacyjnym, ma proteze tymczasową. Iwszystko może byłoby dobrze, gdyby nie dodatkowe problemy ( udar po amputacji)...brak czucia w kikucie. Teraz uczymy się razem wszystkiego od nowa. W związku z tym moje pytanie do Was: na kikcuie pojawiają się pecherze od protezy, co robić by im zaradzić, jak mu ulżyć teraz?

Marzena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/06 10:07 #18 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego

Ja sie nie spotkałam z jakimis stronami protez i ze jeszcze bedzie widniała na nich cena ...


Niestety, mysle, ze takich stron nie znajdziesz. Protezy, mimo, ze dla nas szalenie wazne - sa takim samym produktem rynkowym, jak kazdy inny i podlegaja tym samym prawom rynkowym.
Jako uzytkownik protezy, a wiec osoba prywatna nie kupujesz jej elementow bezposrednio u producenta, lecz u protetyka. Ten swoja prace, swoje koszty i swoj zysk musi wkalkulowac w cene ostatecznego produktu i prezentuje cene koncowa skladajaca sie z ceny zakupu elementow protezy u producenta i wlasnej (wspomnianej) kalkulacji.

Zaden producent protez nie moze tej kalkulacji protetykowi narzucic - gospodarka wolnorynkowa. Nie znajdziesz wiec na stronach producentow cen koncowych protezy. Nie znajdziesz tez na ich stronach ceny zakupu. I te nie sa jednolite. Maly zaklad protetyczny zakupujacy u producenta niewielkie ilosci elementow, placi prawdopodobnie wyzsza cene niz duza pracownia protetyczna, zakupujaca duze ich ilosci.

Teoretycznie mozna by wyciagnac wniosek, ze cena gotowej protezy w duzej pracowni bedzie wiec nizsza niz w malym zakladzie. Ale tak tez nie musi byc. Czesto koszty pracy, a wiec i kalkulacja malego zakladu jest nizsza niz kalkulacja duzej pracowni. W ten sposob ceny gotowych produktow moga byc do siebie zblizone.

Tak czy inaczej, jako uzytkownik, cene gotowej protezy dostaniesz tylko od protetyka. I to raczej dopiero po osobistym spotkaniu - ocenienie nakladu pracy na podstawie rozmowy telefonicznej i bez ogledzin kikuta, byloby niezbyt powazne.

Pozdrowienia
Maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.309 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art