Poradniki do pobrania

kikut po amputacji

  • DelPietro
  • DelPietro Avatar
2007/10/22 16:19 #37 przez DelPietro
DelPietro odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
Dzięki uprzejmości firmy MarkProtetik dostałem specjalny poradnik dla ludzi po amputacji
- poniżej zamieściłem link do tego poradnika (wersja pdf). Tam znajdziesz wiele odpowiedzi
na nurtujące Ciebie pytania. Hartowanie rozpocząłem 7 dni od zabiegu, na początek bandażowanie
i ugniatanie. Jeżeli chodzi o nocne bóle to wierze, że jest kwestią czasu i przejdą.
Dużo nadziei pokładam w tym, że za chwile rozpocznę pobyt w oddziale rehabilitacyjnym.
Wierzę, że codzienne intensywne ćwiczenia, spowodują zanik bólu w mięśniach i ścięgnach.
Ewa, skoro będziesz jutro u lekarza zapytaj, czy i jaki rodzaj hartowania możesz
stosować w przypadku swojej kontuzji. Jak masz jeszcze jakieś pytania śmiało pytaj,
postaram się korzystając z mojego doświadczenia odpowiedzieć.
Trzymaj się i daj znać co powiedział lekarz.


Porady ogólne»
Poradnik szczegółowy»

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/22 15:04 #38 przez ewa
ewa odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
DelPietro
powiedz mi jak dlugo dokuczaja te nocne bóle. tez mam z nimi problemy.A skad sie mogly wziac bole w kikucie jak stoje? Moze to przykurcze? a jak hartowac kikut? czy jak nie jest w pelni wygojony to mozna go hartowac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/22 14:59 #39 przez ewa
ewa odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
Wlasnie jestem naczyniowcem. Mam amputowane lewe podudzie. Jutro jade do lekarza. Ale to chyba nie jest normalne ze tak dlugo sie goi? wielkie dzieki za szybka odpowiedz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/22 12:45 #40 przez martinka20
martinka20 odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
kazdy organizm jest inny i inaczej sie goi. mi na przyklad wygoil sie szybko bo juz po 2 tygodniach. mysle ze najlepiej jak porozmawiasz z lekarzem ktory dokonal amputacji on powinien ci cos doradzic. pozdrawiam :)

martinka :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • DelPietro
  • DelPietro Avatar
2007/10/22 12:41 #41 przez DelPietro
DelPietro odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
Witaj Ewo!

Gojenie kikuta to bardzo indywidualna sprawa, uzależniona od przyczyn amputacji,
wysokości i wielu jeszcze czynników. 3.10.2007 miałem reamputacje kłykci po dawnym
wyłuszczeniu w stawie kolanowym. Już mam pięknie zagojony kikut, choć jeszcze w nocy
bóle mięśniowo i głęboko kostne nie pozwalają mi na spokojny sen, ale już ostro go hartuje,
jednak przypominam sobie, że lewe udo, które było w 1985 roku mocno zabrudzone wskutek wypadku
goiło mi się około 3 m-cy, z tym, że wtedy czynnikami opóźniającymi proces gojenia,
były przeszczepy skóry i walka z bakteriami. Z obserwacji jakie wyniosłem z pobytów wszpitalach
wiem, że kikut gorzej goi się po amputacjach z przyczyn naczyniowych. Osobiście doradzałbym wizytę
u lekarza, bo nie można tego, co się dzieje z Twoim kikutem bagatelizować.

Pozdrawiam i życzę szybkiego wygojenia i super protezy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/22 11:38 #42 przez ewa
ewa stworzył temat: kikut po amputacji
prosze napiszcie mi kiedy powinien zagoic sie kikut, dzis mialam dostac pirwsza proteze a tu klops. Moj kikut przestal sie goic. Wczesniej byl ladniejszy niz teraz. Teraz rany na nowo sie otworzyly. Poza tym zaczal mnie bolec jak jestem w pozycji stojacej. Jestem po amputacji juz prawie 2 miesiace. Prosze napiszcie co mam robic zeby to sie wygoilo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.279 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art