Poradniki do pobrania

kikut po amputacji

Więcej
2007/11/30 20:28 #7 przez ewa
ewa odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
Nie przyzwyczajaj sie tak do deszczu bo wtedy slońce nie wyjdzie zza chmur!!!! ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/30 20:20 #8 przez ~~malik~~
~~malik~~ odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
to bardzo dobrze ze juz jest u Ciebie ok, ale domslam sie co przeżyłaś bo mialem podobnie a i powoli sie przyzwyczajam do deszczu :-|
pozdro

lotny
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/30 17:16 #9 przez ewa
ewa odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
czesc Malik
moj kikut wyglada juz prawie ok, ja nie mialam martwicy tylko mialam gronkowca i zaczelo mi ropiec... teraz juz ladnie ziarninuje i goi sie , nie bede miala przeszczepu...


pozdro...
mam nadzieje ze wreszcie przestanie u Ciebie padac... :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/30 16:50 #10 przez ~~malik~~
~~malik~~ odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji

Gniewko moja rana wyglada lepiej,nie widac tam zadnego wycieku ale jest taka ze mozna wlozyc pol piesci. Szwy calkiem sie rozeszly i widac zywe mieso (sorry za szczegolowy opis). Nie wiem czy mam sie zdecydowac na wyciecie skory i nowe szwy czy na dlugie leczenie przez ziarninowanie...
wiesz, ja teraz mam 33 lata, moze to czas na cierpienie?? sama juz czasem sie zastanawiam...
ale mam nadzieje ze wreszcie i dla nas wszystkich nadejdzie szczesliwy dzien...



witaj Ewo!!
musze Ci powiedziec ze jestem świeżo po takiej operacji i juz Ci pisze jak ona wyglada
u mnie zaczęto sie to tak ze po amputacji zaczeła mi sie robic martwica po pewnym czasie gdy doszła juz do rozmiarów piesci jak to ujełaś lekarz prowadzacy zdecydował sie mi ją wyciąć mieliśmy poczekać na pojawienie sie ziarnimy... i potem miał być przeszczep.
wycieli mi martwice i każdego dnia rano robiono mi opatrunek w miom przypadku martwica siegała max od 0 do 2cm i w niektórych miejscach to juz była samaa kość (tez sorry za opis).Opatrunek polegał na tym ze codziennie wycinano mi pozostałości martwej tkanki na żywca i skrobano łyżką pobudzając tworzenie nowej tkanki.(ta "operacja" trwała od 15 do 45 min i zależała od dyżuru pielegniarek ps.chwała dla siostry Joanny ona to robiła tak szybko i bez emocji że czasami zastanawiałem sie czy ona ma jakiekolwiek uczucia- ale robiła to po mistrzowsku i wychodziłem zawsze zadowolony)i tak przez 10 dni aż stwierdzili ze mogą położyć przeszczep po położeniu nowej skóry czekałem 10 dni na przyjecie przeszczepu.na szczescie sie przyjął i rana sie goi powoli ale jej nie czuje praktycznie wogóle bo mam brak unerwienia w tym miejscu.Nie znam dokładnie Twojego przypadku ale teraz przynajmniej możesz sobie porównać ile czasu potrzeba na ziarnowanie
ogólnie nie masz sie czego bać tylklo trzeba dziłać jak najszybciej ;-)
pozdrawiam
ze mozna kłaść przeszczep

lotny
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/16 09:59 #11 przez GNIEWKO
GNIEWKO odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
ewa, Trudno ci cokolwiek doradzić w tej kwestii , wiem że koniecznie trzeba to leczyć , ale jaką metodą to tylko specjalista może się na ten temat wypowiedzieć , obydwie metody są dobre. Ziarninowanie będzie na pewno dłużej trwało ale z drugiej strony każdy centymetr kikuta jest ważny i pozwala na lepszą kontrolę protezy.
Zdrowiej i trzymaj się mocno!!!

Siemanko!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/15 22:53 #12 przez ewa
ewa odpowiedział w temacie: Re: kikut po amputacji
Gniewko moja rana wyglada lepiej,nie widac tam zadnego wycieku ale jest taka ze mozna wlozyc pol piesci. Szwy calkiem sie rozeszly i widac zywe mieso (sorry za szczegolowy opis). Nie wiem czy mam sie zdecydowac na wyciecie skory i nowe szwy czy na dlugie leczenie przez ziarninowanie...
wiesz, ja teraz mam 33 lata, moze to czas na cierpienie?? sama juz czasem sie zastanawiam...
ale mam nadzieje ze wreszcie i dla nas wszystkich nadejdzie szczesliwy dzien...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.297 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art