Poradniki do pobrania

amputacja palców

Więcej
2021/12/28 20:57 #1 przez Justyna1984
Justyna1984 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Straciłam w wyniku pogryzienia przez psa opuszek palca i kompletnie nie umiałam się z tym psychicznie pogodzić. Cały czas miałam w głowie ze czegoś mi brakuje. Do tego źle przeprowadzona amputacja, spowodowała ze ból w palcu nie ustawał, nie mogłam nic nim chwytać. Dlatego mój mózg wyłączył sobie ten palec całkowicie z użytku, a zamiast prawą zaczęłam większość rzeczy robić lewą ręką. Zanim trafiłam do dr Molskiego, byłam u trzech chirurgów „ światowej sławy „. Każda z wizyt kończyła się słowami, tego się nie rekonstruuje, proszę się pogodzić bądź zrobić protezę. Pytałam również za granicą-bez rezultatu. Na szczęście po pewnym czasie trafiłam do dr Molskiego, który przywrócił mi wiarę w nową jakość życia. Dr Molski znakomicie przeprowadził operację. Wszystko jest wykonane z największą precyzją i profesjonalizmem !. Dr ma pacjenta od początku do końca pod swoją opieką, rozwiewa każdą wątpliwość, troszczy się o najmniejszą sprawę. Na nowo odzyskałam sprawność i chwytliwość. A co najważniejsze znowu czuje się cała.
skwarekj3@gmail.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/08 12:53 #2 przez Sławek66
Sławek66 odpowiedział w temacie: amputacja palców
Dziękuję Pani Aniu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/08 08:55 #3 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: amputacja palców
I w sumie nie podałam linka do facebooka, gdzie można obejrzeć przykładowe realizacje. www.facebook.com/ortocentrum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/07 08:18 #4 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: amputacja palców
Akurat protezy estetyczne słabo są pokazane na naszej stronie, ale polecam przejrzeć nasz profil na facebooku, tam od czasu do czasu pokazujemy wykonane protezy estetyczne www.facebook.com/ortocentrum
Ceny i dofinasowanie- bardzo indywidualne sprawy, czasem PFRON zgadza się na dofinansowanie z Aktywnego samorządu do protez w obrębie dłoni, czasem nie. Jeśli chodzi o najlepszy czas kontaktu z wykonawcą- ja preferuję jak najwcześniej, gdyż pomimo tego, że zazwyczaj jest za wcześnie na wykonanie protez, ale mamy czas żeby popracować nad ręką tak, aby jak najlepiej przygotować się do protezowania. Jeśli ma Pan ochotę, proszę do mnie zadzwonić na nr 22 6664764. Jestem w pracy zazwyczaj od 8.00 do 16.00. Pozdrawiam
Anna Łapińska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/04 15:04 #5 przez Sławek66
Sławek66 odpowiedział w temacie: amputacja palców
Pani Aniu,
serdecznie dziękuję za kontakt. Skoro jest Pani wykonawcą to uprzejmie proszę link do Waszej strony. Kiedy warto się kontaktować - jak długo po zagojeniu ran? Jaki jest poziom cen takich estetycznych protez palców; od - do? Nie mam w ogóle pojęcia o jakim poziomie kosztów mówimy. Czy wie Pani coś na temat ewentualego dofinansowania? Słyszałem, że sa jakieś programy z np. Aktywny Samorząd.
Dziękuję i pozdrawiam
Sławek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/04 14:26 #6 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: amputacja palców
Panie Sławku. Odpowiadam z poziomu wykonawcy a nie użytkownika protez estetycznych. Jest wiele aspektów na które należy zwrócić uwagę. Najlepszy na pewno efekt uzyskujemy jeśli protezę wykonujemy na podstawie odcisku przeciwległej dłoni, następnie kolorują ją DOŚWIADCZENI artyści koloryści. Wtedy zarówno temat kształtu jak i koloru protezy jest bezdyskusyjny. Od tego standardu wykonania dostępne są różne uboższe/ mniej realistyczne wersje aż po gotowe palce, które wybieramy z kilku dostępnych kolorów. Generalnie najważniejszą informacją (z mojej praktyki) jest- niezależnie jak pięknie wykonana jest proteza, to zawsze jej użytkownik i najbliższe otoczenie ją widzą (czyli proteza nie zastąpi zdrowych palców i nie da uczucia nic się nie stało). Natomiast wykonanie protezy w rzetelnym standardzie powoduje, że osoby postronne nie mają szans, żeby zauważyć protezę. Potem istotne są tematy przygotowania do protezowania, terapii obrzęków, hartowania kikutów, ujednolicenia kolorytu skóry. Generalnie pierwsza rozmowa z osobą po amputacji w obrębie dłoni to minimum 40 minut, aby przekazać najistotniejsze informacje. Na co musi Pan uważać? Protezy estetyczne służą "do wyglądania". Dobrze wykonane bywają bardzo realistyczne, ale nie należy w nich wykonywać żadnych czynności, które mogą doprowadzić do ich zniszczenia. No i kolejny temat to gwarancja i jej warunki. Pozdrawiam
Anna Łapińska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.404 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art