Poradniki do pobrania

amputacja palców

Więcej
2013/01/27 12:14 #49 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
tatuaz , mówisz? dobra myśl :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/27 10:11 #50 przez banita
banita odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
rehabilitacja nie pomoże ci w ciągu paru dni ja mojego palca tego co został dosc mocno pokiereszowany , znczy sie nie wiem jakim cudem w ogóle go ratowali a nie odcieli skoro zostalo troche skury i tyle , uruchomilem go sobie sam mam juz praktyke z rehabilitowaniem swojego ciala nie pierwszy mój wypadek , mam go zgietego na sztywno przy ostatnim stawie bo on sie juz nie ostal, ale zajelo mi to cos okolo 2 miesiecy , wiec nie zalamuj sie jak nie bedzie rezultatow odrazu , powoli malymi kroczkami by nie pozrywac sciegien . Ogólnie nie mam problemu z akceptacja braku palców prawda szkoda ze sie ucieły ale trudno , zapewno pomogło mi to ze przebywalem z kolega który nie ma zadnego u prawej dłoni i bylem pelen podziwu dla jego optymizmu i pogody ducha i sam sobie to wmowilem ze nie moge sie zalamywac taka pierdolą skoro on nie ma 5 i ja nie mam 2 to bylo by smnieszne. Nawet w domu mowili mi ze bede musial nauczyc sie to jakos chowac odparłem ze chyba ich po*****lo i nawet jak by sie bardziej temu przjrzal to wyglada to nawet fajnie (nawet mam taka nadzieje ze sobie zrobie tatuaże na tej dłoni )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/25 19:05 #51 przez aril44
aril44 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam ! Przykro jest tak czytać ale doskonale wiem co czujecie .... 3 miesiące temu miałam wypadek w pracy , w skutego czego straciłam palca wskazującego a środkowy został szyty i ścięgno łapane odratowali go bo też lekarz chciał amputować . Na szczęście nie musieli ale wskazujący nie darady było uratować :( Wiem jak jest wam ciężko , że wstydzicie się to tak jak ja . Powoli próbuję to przezwycięzyć ale jest cholernie trudno. Tym bardziej że jestem praworęczna i akurat prawa ręka . Tak jak piszecie zima jest można nosić rękawiczke ale co dalej jak wiosna przyjdzie ?? Środkowym palcem prawie wogóle nie zginam , mam nadzieje ze rehabilitacje cos pomoga chociaż w jakims stopniu , a zaczynam od poniedzialku. Najbardziej mnie denerwuje to że jak daje chorobowe w pracy to głupie przygryzkie że już mogłabym wrocic do pracy bo nie ma komu pracowac :/ to niech zatrudnia wiecej osob a nie tylko ze szybciej powinnam wracac , nie wazne ze reka jest niesprawna ale trzeba pracowac ehh . Po niedzieli odezwe sie i podziele sie z wami czy rehabilitacje pomogaja .
Pozdrawiam was i trzymajcie sie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/24 22:37 #52 przez Ghost
Ghost odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Czesc !
Pisze do Was,bo tez mam ten sam problem co wielu z Was, chodzi o brak palca,palców, w moim przypadku to wyda sie co niektórym osobom śmieszne,ale nie mam tylko paznokcia u palca wskazującego lewej dłoni, jest to ok 1-1.5 cm max ale nie mam. Wypadek sie zdarzył jak mialem 5,6 lat,sam wypadek pamietam i nic poza tym i tak juz zyje z tym,w latach dziecinstwa nie zwaracałem na to uwagi,wiadomo jak to młody dzieciak na wsi, koledzy,piłka czy inne zabawy, nie było wtedy czasu nawet zeby myslec o tym, zresztą od zawsze lewą dłon trzymam scisnieta, w szkole podst i gimnazjum wiedziały o tym tylko kilka osob, w LO nikt, na studiach tez nikt, tak opanowałem do perfekcji chowanie dłoni, kieszien lub scinieta ciagle dłon tak juz przez 15 lat. Wstydze sie tego jak cholera ! Boje sie ze ktos sie o tym dowie, ciągle ukrywam i ukrywam, teraz zimą jak mam rękawiczki to czuje sie w koncu ''wolny'' i czuje sie soba, tylko wtedy kiedy wiem ze go nie widac, a tak to przez ten okres mojego zycia nigdy nie byłem soba, zawsze była obawa o to, czujecie przez tyle lat nigdy nie być soba, ciagle udawac i sie kryć, to mnie niszczy od srodka ! Mam teraz 21 lat i ciaglle sie z tym kryje, chociaz kazdy powie ze jestem normalny, imprezuje, poznaje ludzi, jesyem bardzo kontaktowy, ale i tak nigdy nie jestem soba ! przez to nigdy nie mialem dziewczyny, nie staram sie o nie, bo wiem ze nie odwaze im sie o tym powiedziec, wstydze sie cholernie, olewam rowniez takie ktore same czegos ccha, wszytsko przez tego palca, nie umiem sie przełamac, chciałbym sie czuc na randce swobodnie, opowiadac, smiac sie, a nie myslec o tym czy zauwazy czy nie, nawet nie wiecie jaka cholera to blokada :cry: i dlatego czuje sie coraz to bardziej samotny, brakuje mi tej wolnosci, nawet przy rodzinie sie wstydze mimo ze o tym wiedza, przy przyjecielach, a co dopiero mowic przy kims obcym. po prostu nie radze sobie z tym i tyle, nie wiem co robic, psycholog ? nie zwierze mu sie, nikomu sie nie zwierzyłem w rl, tylko tutaj mocny jestem, mowie Wam ja sobie tak zycie zmarnuje, bo nie odwaze sie nigdy byc soba w 100 % wiecznie udawnie mnie wykonczy ... całe zycie bedzie jak teraz,udawanie,krycie, ta perspektywa mnie niszczy ! Wiem tez sa to smieszny problem dla wielu z Was i wiem ze inny maja gorzej ale nic nie poradze to dla mnie problem nr 1, widocznie jesyem słaby i nie umiem sobie poradzic z tym, pisze bo musze sie wyzalic i doskonale Was rozumiem, wiem ze przez te cholerstwo zyc nie moge! i wiem ze Wam tez to przeszkadza! Trzymajcie sie ! i mimo wszytsko siły zycze ! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/23 14:44 #53 przez banita
banita odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
gł☺owa do góry i płyniemy dalej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/22 21:10 #54 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
oj tam , oj tam palce...palców masz 10 , martw sie o pojedyńcze rzeczy :nos, język....itd ;-) żarcik oczywiscie ;-) , albo jak mówi moja 2,5 letnia córka "zarcik, psocik"pozdrawiam .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.218 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art