Poradniki do pobrania

amputacja palców

  • dav20
  • dav20 Avatar
2012/06/13 10:45 #67 przez dav20
dav20 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Szukam szpitala ,kliniki na śląsku co zajmuje sie operacjami plastycznymi po amputacji palca jeżeli ktoś zna taką placówke to prosze o info

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/20 19:30 #68 przez Kasienka
Kasienka odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców

Witam,
Mam naimię Renata w wieku 20 lat miałam wypadek samochodowy w którym zmiażdźyło mi palca wskazującego u lewej ręki,efektem tego była amputacja prawie całego palca :cry: .Moje życie stało się koszmarem,20 -sto latka bez palca. Życie dopiero się dla mnie zaczynało!!.Na początku starałam w miarę normalnie żyć,ale niestety ludzie dają w kość(zero tolerancjii).Efektem kpin, głupich uwag zaczęłam zakrywać dłoń,co w cale nie jest łatwe gdyż ciężko posługiwać się tylko jedną ręką.Mijają lata, teraz mam 32 lata a ja dalej nie moge zakceptować faktu że nie mam palca i również nie mogę patrzeć na swoją dłoń a jeszcze dochodzą te bule kikuta(koszmar).Szukałam prawie wszędzie czegoś co chodźby trochę zatuszowałoby ubytek, ale nic :cry: .Byłam w Szczecinie, w Trzebnicy jedynie co mi zaproponowano to żebym amputowała resztkę tego palca co mi został, wtedy jak lekarz stwierdził; kikut nie będzie się tak rzucał w oczy.Szukam dalej gdyż moim największym mażeniem jest znów żyć "normalnie",w lato wyjść w sukieńce bez kieszeni,nie czymać nic w ręcę.Jężeli ktoś coś znajdzie proszę dać znać.Buziaki dla wszystkich co przechodzą to samo co ja. :lol:


Moze na tej stronie znajdziesz cos co Cie zainteresuje, Zapraszam: integrum.se/

Kat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wings
  • Wings Avatar
2012/05/16 21:56 #69 przez Wings
Wings odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców

a potem albo spanikowana mama syczy "cicho !" i ciągnie dzieciaka za rękę

A dzieciak nie rozumie i zastanawia się czy to może coś złego, skoro mama go siłą zabiera. Rodzice (nie mówię, że wszyscy) wolą unikać trudnych tematów niż tłumaczyć, a potem gdy już dziecko dorośnie to nie wie jak się zachować i pojawiają się sytuacje o jakich piszecie. :roll:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/15 18:12 #70 przez wisnia00
wisnia00 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
dziękuje Wam za miłe słowa;) Biorę sie w garść;) Tylko jeszcze nie mogę się przyzwyczaić jak zmieniam opatrunek, może to dziwne ale zawsze mam taka nadzieje,że może to był dłuuugi sen, i ze jak zdejmę opatrunek to w tym momencie się obudzę i to będzie tylko koszmar.Wiem, ludzie patrzą od tego maja oczy:)Jestem przeczulona na swoim punkcie teraz.Mój mały siostrzeniec który był przy tym jak mi się to stało gdy wróciłam ze szpitala moja mama przygotowała kolacje, ja wgl nie chciałam jeść wziął swojego kotlecika i położył mi na talerzu i piw żebym jadła dużo mięska to mi paluszek odrośnie:) Chirurg mówi ze dobrze się goi i wszystko jest w porządku, nie ma żadnych komplikacji więc tylko pozostaje mi to zaakceptować. Ostatnio palnęłam takie głupie pytanie chłopakowi:/ siedzimy sobie, rozmawiamy, śmiejemy,wziął mnie za prawą rękę ta z tym kikutem a ja palnęłam czy jak już nie bd miała opatrunku nie bd się brzydził trzymać mnie za ta rękę.Odpowiedział,że jest mu przykro jak ja ogóle mogłam tak pomyśleć.

Czasem mam dni,że wydaje mi się ,że już sie ogarnęłam a czasem obudzę sie rano, spojrzę na dłoń i nie chce mi sie nawet wstać z łózka:/


jeszcze raz dziękuje;) Pewnie niektórzy myślą,że jestem trochę dziwna, fakt do łatwych nie nalezę:) dramatyzuje?? powinnam od razu po wyjściu ze szpitala powiedzieć sobie. Nie przejmuj się, mogło mi wciągnąć cała rękę? ja tak nie umiem. pozdrawiam serdecznie;_

nienawidzewisni

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • svietic
  • svietic Avatar
2012/05/15 06:20 #71 przez svietic
svietic odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Wiśnia , przestań labidzić. Twoim sukcesem ma być to, że swoim utraconym paluszkiem nie będziesz zamęczać siebie i otoczenia, tylko zajmiesz się spełnianiem swoich marzeń i nadziei. Ręka bez paluszka nie jest ani brzydka, ani ładna tylko taka jaka była przed tem, ale bez paluszka. Jeśli przed tem miałaś zaniedbane i poobgryzane paznokcie, to poprawi Ci urodę utrata wszystkich paluszków, a jeśli miałaś bardzo ładne, to są nadal bardzo ładne. A ludzie patrzą, bo są najzwyczajniej ciekawi. Cały rozwój ludzkości odbywa się dzięki ciekawości. Mnie ciągle pytają co się stało, że nie mam nogi , ponieważ gdy patrzą , to się do nich uprzejmie uśmiecham. A najfajniejsze są dzieci. Najpierw się gapią, potem na cały głos stwierdzają "pani nie ma nogi", a potem albo spanikowana mama syczy "cicho !" i ciągnie dzieciaka za rękę, albo mama nie reaguje i dziecię dopytuje się czemu pani nie ma nogi, czy ta noga urośnie, czy to boli. Jak powiem, że boli, to często oferują, że mogą pocałować, albo podmuchać, żeby nie bolało. Zawsze wszystkim odpowiadam bardzo uprzejmie. Myślę, że i dzieci w Twojej rodzinie zareagują podobnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/14 08:44 #72 przez alicja 1
alicja 1 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
i jeszcze jedno
na youtubie znalazłam coś takiego:

ta pani to deputowana do Prlamentu Meksyku i ma nią sie dopiero patrzą sam zobacz.
albo to:


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.560 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art