Poradniki do pobrania

amputacja palców

Więcej
2013/01/21 10:56 #61 przez lidi
lidi odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
One są niegroźne, pogadają, a nam krzywdy nie zrobią. JAko ON od dziecka przyzwyczaiłam się już do ludzkich spojrzeń. Najbardziej bolą kiedy sprawa "jest świeża" i w młodości. Najważniejsze, by się temu nie poddać. Głowa do góry i robić swoje. Ludzie od zarania dziejów potrzebowali "chleba i igrzysk", a w czasach pokoju jesteśmy dla niektórych "tematem zastępczym". Rada dla początkujących ON, to nie zawracać sobie głowy takimi osobami. Mimo niepełnosprawności życie może być dobre, a nawet piękne. :-) :-) :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/21 08:04 #62 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
W moim słowniku to oznacza emerytke , która interesuje sie sprawami innych , zamiast swoimi, i potem swoje spostrzeżenia opowiada , na prawo i lewo , :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/20 20:18 #63 przez lidi
lidi odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Piotr powiedz kogo masz na myśli mówiąc moherowy beret? Na mnie też patrzą różni ludzie , a kiedy to jest właśnie lato, to są bez nakrycia głowy. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/20 19:06 #64 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Więcej wiary w siebie :) no to ja powinienem wcale z domu nie wyłazic , a ja 1 dnia po wyjsciu ze szpitala , bez nogi i protezy na kulach zasuwałem po mieście, wychodziłem z domu kilka razy dziennie , a jak ktoś się zbytnio przyglądął to jeszcze pomachalem :) jeden moherowy beret to z rowerem pod samochód by się wpier....:) ale mnie to nie ruszalo , niech się oglądają , przynajmniej bylem w centrum uwagi:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/20 17:59 #65 przez tulipan
tulipan odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam wszystkich.jest mi bardzo przykro gdy czytam to co piszecie.9 mies temu zostalam potracona przez tira. :-( w skutek czego odnioslam wiele ciezkich obrazen.mam tylko dwa normalne palce.reszta zostala skrocona a jeden w calosci amputowany.jest ciezko i tylko nieliczni o tym wiedza.ciagle nosze rekawiczki i czekam na specjalne nakladki,chociaz nie wiem czy dzieki nim bede mogla zrezygnowac z rekawiczek.jestem normalna osoba,jednak bardzo boje sie odzucenia i dlatego nigdzie nie wychodze :-(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/20 11:12 #66 przez roberto17
roberto17 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
witam:) jakiś czas temu pisałem ze obciąłem palca w pracy, łapa w miarę się zrosła wróciłem do pracy, dalej tnę piła motorowa, chociaż za pierwszym razem jak ja wziąłem to ręka trochę zadrżała:) ale już jest teoretycznie dobrze... ciągle mam tylko wrażenie jak by mi ścięgno ciągle ciągnęło tego palca do środka... dziś po pół roku od wypadku byłem u orzecznika i dostałem taką opinie:

Orzeczenie lekarza orzecznika ZUS w sprawie procentowego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego skutkami wypadku( pierwszorazowe)

W oparciu o obowiązujące przepisy ustalono 11%(słownie jedenaście procent) stałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego skutkami wypadku przy pracy z dnia...
nr pozycji tabeli 140 8%
nr pozycji tabeli 141b 3%


I takie moje pytanko czy to dużo czy mało bo patrząc na tabele to chyba raczej maksymalne % mi dali przypominam ze to był mały palec lewej reki 1/2 paliczka czyli cały prawie i IV palec mi się nie zgina do końca bo miałem poszarpany deko na chrząstce... I o co chodzi ze na tym orzeczeniu jest w nawiasie pierwszorazowe, czy jeszcze o jakieś mogę się ubiegać czy jak... a i nie wiem czy dobrze kombinuje bo 11% uszczerbku to za każdy % 645zł tak? nie wiem czy się odwoływać czy to się nie opłaca? :mrgreen:
PS. ręki nie chowam do kieszeni a jak ktoś się śmieje to wale go z prawej:) ale przyzwyczaić się było ciężko, pozdro dla wszystkich z ubytkami :-P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.405 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art